Fit a krásnátestovánísoutěže

Kdo řídí lépe – muži, nebo ženy? Vědci tento spor rozluštili

Kdo řídí lépe – muži, nebo ženy? Vědci tento spor rozluštili
Zdroj: zdroj: pixabay
+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Spor o tom, kdo řídí lépe se řeší už od té doby, co smějí ženy sednout za volant. Když řídí žena, chlap na sedadle spolujezdce trne hrůzou, poučuje ji, jak má jet, kdy řadit a komu a kde dát přednost. Je to přece logické. On je chlap, tak musí řídit lépe. Vždyť má řízení v krvi. Tak se, pánové, zase hezky uklidníme, protože o pohlaví to opravdu není.

Alena Žilíková 25. března 2018

Kdo řídí líp?

Obě pohlaví řídí jak stejně dobře, tak stejně špatně. Někdo na to nadání má a naučí se to lehce, někdo je levý jak šavle a závěreční testy v autoškole dělá klidně hned několikrát. Je opravdu jedno, jestli jste muž, či žena. Žena může být stejně dobrým řidičem jako muž. Někdy i lepším. Průzkum přes to všechno ukázal pozoruhodnou zajímavost. Ženy prý řídí mnohem bezpečněji a opatrněji než muži.

Ženy mají obecně problémy s couváním a s navigací

Při výzkumu se také ukázalo, že ženy jsou antitalentky v couvání. V tom jsou prostě muži lepší. Je to dáno možná tím, že muž a žena mají jinak vyvinuté prostorové vnímání a celkově jiný cit a odhad. Žádná výhra to pro nás ženy není ani s parkováním. Poměr mužů a žen byl velice výrazný.

Matky to mají v autě nejtěžší

Nejobtížnější je řízení auta pro matky. Děti v autech totiž odvádí jejich pozornosti a celkově řízení ztěžují.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu