5 způsobů, jak definitivně seknout s kouřením

Kouříte cigarety během pití kafe, odpusťte si na pár měsíců kafe pít
Zdroj: pixabay
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Přestat kouřit není vůbec jednoduché, přesto po tom spousta kuřáků přemýšlí každý boží den. Důležitá je síla vůle. Přinášíme vám 5 způsobů, jak definitivně seknout s kouřením.

Veronika Hándlová
Veronika Hándlová 3. června 2018

Boj sám se sebou je bitvou vůbec nejtěžší a ne vždy se dá úspěšně vyhrát. To ale neznamená, že je to úplně nemožné. Každý se odnaučí kouřit. Vše záleží jen na něm samém.

Dokouřím poslední cigaretu a pak už si nezapálím

Tuto zásadu využívá mnoho přestávajících kuřáků. Bohužel ne vždy je tato metoda úspěšná. Často se stává, že těch posledních cigaret postupně přibývá a kouření se nezbavíte vůbec.

Za cigaretu si najděte náhražku

Neříkejte si, která cigareta je ta vaše poslední, jednoduše s tím sekněte z minuty na minutu a v začátcích svého odvykání si najděte za cigaretu náhradu. Závislost totiž není jen nikotinová, ale také psychická. V ruce vám stále něco chybí, chybí vám tvar cigarety apod. Především vám chybí rutina spojená s kouřením cigarety. Není dobré se přejídat, což mnoho lidí během odvykání dělá. Obklopte se zeleninou a ovocem a zkuste konzumovat to. Pomohou i žvýkačky. Nebo začněte například plést, abyste neposedné ruce zabavili.

Obrázky nemocí z kouření napadají části mozku spojené se strachem.
Mohlo by Vás zajímat:

Nechutné obrázky na cigaretách. Mají psychický dopad? Ptali jsme se skutečných kuřáků

Léčba šokem – znechuťte si cigarety

Někomu pomáhá se překouřit cigaretami tak moc, že se mu z nich udělá nevolno a potom už si nezapálí. Toto bohužel nefunguje u silných kuřáků, kteří jsou na silné dávky zvyklí a překouření jim nic nedělá. Zkuste se tedy podívat na internetu, jak vypadají plíce silných kuřáků, uvědomte si, jak moc svým kouřením ubližujete svým dětem a otravujete tím okolí.

Vyvarujte se aktivit, které máte s kouřením nejvíce spojené

Lidé nejčastěji kouří při pití alkoholu a kávy. Tyto dvě neřesti tedy na chvilku opusťte. Ke kouření totiž umí neuvěřitelně svádět.

Hluboké dýchání

Jestliže vás přepadne neuvěřitelná chuť na cigaretu, zkuste zhluboka dýchat. Je to jedna z nejúčinnějších metod, která neodolatelnou chuť zažene. Stačí takto dýchat tři minuty a chuť by měla být ta tam.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články