5 způsobů, kterými si nevědomky ničíme svůj život

14. července 2016
Brightside.me
Brightside.me

K tomu, aby člověk propadl depresím a zoufalství, někdy stačí málo. Často si navíc ubližujeme sami a dobrovolně – aniž by nás napadlo, že něco děláme špatně…

Věcí, které dokážou velmi negativně ovlivňovat náš život, existuje celá řada. Nejzákeřnější jsou ale ty, jejichž nebezpečnost si drtivá většina z nás vůbec neuvědomuje, protože jim nevěnuje dostatečnou pozornost. Například?

1. Když si vybereme špatného partnera či přítele

Třeba kvůli tomu, že už prostě nechceme být sami. Jenže ne nadarmo se říká „práce kvapná, málo platná“. Proč tedy máme tak často dojem, že ve vztazích je zapotřebí tlačit na pilu?

2. Když necháme minulost, aby určovala naši současnost

Pokud se každou nešťastnou událostí necháme příliš ovlivnit, nemůže to dopadnout dobře. Se žalem či pocity vlastní bezcennosti se čas od času potýká každý. Je ale zapotřebí umět se přes to přenést.

Independentfemme.com

3. Když se neustále srovnáváme s ostatními

To, že někdo si může dovolit lepší auto nebo dovolenou rozhodně není důvod k „užírání se“. Mějte na paměti, že štěstí, inteligenci nebo lásku si za peníze ještě nikdy nikdo nekoupil.

4. Když popíráme své pocity

Milujete-li někoho, prostě mu to řekněte. Ano, když to uděláte, stanete se zranitelnými. Ale pokud tak neučiníte, můžete toho jednou litovat.

5. Když slevujeme ze svých tužeb, nebo se jich dokonce úplně vzdáváme

Kdo se spokojí s něčím menším, než po čem skutečně prahne, zrazuje sám sebe a ničí svůj potenciál. Je možné, že novodobý Michelangelo právě teď sedí někde v kanceláři a vykonává práci, která ho ani trochu nenaplňuje – třeba proto, že mu to přišlo jednodušší než si klestit cestu za svým snem. Nedovolte, aby se totéž stalo i vám.

Zdroj: Bright Side