Česko jako marihuanová velmoc: Ženám konopí pomáhá s posílením libida a muži jsou promiskuitnější

Díky trávě si můžete být blíž.
Zdroj: Pixabay
Ženy, které si dají před sexem pár tahů z trávy, mají větší apetit.muž, ženaDíky trávě si můžete být blíž.Vědecké studie říkají, že tráva podporuje u žen libido.+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Na vztah mezi užíváním marihuany a sexem se zaměřily hned dvě nedávné studie. Odborníci tak potvrdili, že kuřáci marihuany mívají až o pětinu více sexu. 72 % žen, které konopí užily před pohlavním stykem, pocítilo při sexu větší erotickou rozkoš, 68 % pak zaznamenalo zvýšení libida a zlepšení orgasmu.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 5. října 2018

Nejnovější studie amerických odborníků potvrdila, že kouření marihuany zvyšuje četnost sexu. Průzkumu, jenž byl uveřejněn v odborném žurnálu The Journal of Sexual Medicine, se zúčastnilo přes 50 tisíc mužů a žen. Jeho výsledky ukazují, že lidé, kteří denně marihuanu užívají, mají o celých 20 % více sexuálních styků než ti, kdo konopí neužívají. Odborníci navíc ve studii vyvrátili rozšířený mýtus, že užívání této látky může způsobit sexuální dysfunkce.

Četné studie ze zahraničí i z České republiky naopak ukazují, že chroničtí kuřáci konopí jsou se svým sexuálním životem spokojenější a souloží častěji. Zároveň však mají vyšší tendence k promiskuitě.

Marihuana totiž obecně zmírňuje psychické napětí, zlepšuje náladu. Díky ní mají lidé menší zábrany a cítí se uvolněnější, což zvyšuje kvalitu sexuálního prožitku.

Drogy jsou problémem, ale když se podchytnou hned na začátku, dá se jich zbavit
Mohlo by Vás zajímat:

Pomoc! Moje dítě bere drogy. Co mám dělat?

Vztahu mezi užíváním marihuany a jejím vlivem na sexuální život se věnovala i další studie uveřejněná v žurnálu The Journal of Sexual Medicine. Ta se zaměřila výhradně na ženy a zkoumala, jaký vliv má kouření marihuany před sexem na to, jak ženy následný akt vnímají.

68 % žen označilo svůj sex po užití marihuany za lepší, horší prožitek poté zaznamenalo pouze 16 % žen. Pro téměř tři čtvrtiny žen pak konopí představuje způsob, jak zvýšit erotickou rozkoš, 62 % pak díky konopí cítí zlepšení orgasmu a libida celkově. Více než šestina žen také prozradila, že marihuanu před sexem užívají záměrně.

Užitím malého množství marihuany před sexem si tedy ženy mohou zvýšit libido, což může pomoci vyplavit více endorfinů a zlepšit vaginální lubrikaci. Marihuana totiž působí jako takzvané anxiolytikum, tedy látka odstraňující či redukující úzkost. Právě úzkost či stres jsou dva faktory, které libido negativně ovlivňují.

Bývalá primátorka Prahy Adriana Krnáčová o rakovině prsu: Partner mě opustil, nechtěl být s nemocnou ženou

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články