Speciál: Průvodce kvalitouSpeciál: Hubněte s námiTestování

Pomoc! Moje dítě bere drogy. Co mám dělat?

Pomoc! Moje dítě bere drogy. Co mám dělat?
Zdroj: pixabay
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Je to největší noční můra snad všech rodičů. Celý život děti před drogami varujete, ve škole se o tom učí a pouštějí se jim odstrašující dokumenty. I tak se může stát, že do toho vaše dítě zahučí. Jak se v takovéto situaci zachovat?

Pavel Dvořák 15. května 2018

Zjistěte, proč drogy bere

Jestli přijdete na to, že vaše dítě bere drogy, jakékoliv, ze všeho nejdříve pátrejte po příčině jejich užívání. Velké procento mladých teenagerů bere drogy jednoduše z frajeřiny a protože to prostě chtějí zkusit. Z měkkých drog, jako je například marihuana, si až tak velkou hlavu dělat nemusíte. Horší jsou drogy tvrdé. Stačí si zkusit dát jednu dávku heroinu, který je velice návykový, a dítě se stává závislým. Jestliže vaše dítě bere drogy, protože je nešťastné, něco se mu přihodilo nebo ho něco trápí, přistupujte k němu jinak. Zkuste ho přesvědčit, aby své problémy v drogách neutápělo, a zkuste mu pomoci. Samotní to možná nezvládnete. Vyhledání dobrého psychologa zde bude nezbytné. Ale to je první krok.

Před problémem neutíkejte

Strčením hlavy do písku a děláním mrtvého brouka ničemu nepomůžete. Neignorujte to, že vaše děti berou drogy. Je dobré se o problém zajímat. Když dítě s drogami pouze experimentuje, je vše mnohem snadnější, než když je už závislé. Experimentátorovi jejich škodlivost ještě lze vysvětlit.

Dá se mateřské mléko využít i jinak než ke kojení? Způsobů jeho využití je opravdu hodně
Mohlo by Vás zajímat:

Dá se mateřské mléko využít i jinak než ke kojení? Způsobů jeho využití je opravdu hodně

Když vše selže

Selhaly snahy vše dítěti vysvětlit a rozmluvit? Zajděte do protidrogových center a poraden a poraďte se s odborníky. Dobrý psycholog se hodí také. Důležité je podchytit vše hned na začátku. Čím déle bude vaše dítě drogy brát, tím hůře se z nich bude dostávat.

Pryč se studem. O všem informujte školu

Je jasné, že se s dítětem závislým na drogách nikdo nechce moc chlubit, ale je dobré jít s pravdou ven. O drogové problematice potomka řekněte hlavně ve škole učitelům. Pomohou vám dítě hlídat a budou vás o všem informovat.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články