Myslíte si, že jste ten nejlepší rodič na světě? Těchto 5 chyb možná při výchově děláte a ani o tom nevíte!

Každý rodič svoje dítě miluje a udělal by pro něj cokoliv na světě. Jenže velmi často se při výchově dopouští fatálních chyb, kterými svému dítěti ubližuje.
Zdroj: Instagram
Každý rodič svoje dítě miluje a udělal by pro něj cokoliv na světě. Jenže velmi často se při výchově dopouští fatálních chyb, kterými svému dítěti ubližuje.Každý rodič svoje dítě miluje a udělal by pro něj cokoliv na světě. Jenže velmi často se při výchově dopouští fatálních chyb, kterými svému dítěti ubližuje.Každý rodič svoje dítě miluje a udělal by pro něj cokoliv na světě. Jenže velmi často se při výchově dopouští fatálních chyb, kterými svému dítěti ubližuje.Každý rodič svoje dítě miluje a udělal by pro něj cokoliv na světě. Jenže velmi často se při výchově dopouští fatálních chyb, kterými svému dítěti ubližuje.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Každý rodič svoje dítě miluje a udělal by pro něj cokoliv na světě. Jenže velmi často se při výchově dopouští fatálních chyb, kterými svému dítěti ubližuje. Ať už jde o nadměrně ochranitelský přístup, nedostatek času či zákazy.

Veronika Hándlová
Veronika Hándlová 28. března 2018

Když má dítě pět nebo dvanáct let, rodiče jsou v jeho životě těmi nejdůležitějšími osobami a výrazně ovlivňují jeho vývoj. Bohužel se ale dopouštějí chyb, kterými svému dítěti spíše škodí. Jaké jsou nejčastější chyby ve výchově a co by rodiče měli změnit?

Nedostatek času

Někteří rodiče na svoje děti nemají čas. Je ale velmi důležité se jim dostatečně věnovat. Mluvit s ním, naslouchat mu a trávit společný čas je pro dítě velmi důležité. Pokud tomu tak není, dítě strádá a v budoucnu se to na něm může podepsat.

Mohlo by Vás zajímat:

Nadměrně ochranitelský přístup

Je samozřejmé, že mají rodiče o svoje děti strach. Jenže někteří to doslova přehánějí a nenechají dítě volně dýchat. Milují ho tak úzkostlivě a spoustu věcí raději dělají za něj. Přitom dítě se musí připravit i na to, že může někdy selhat a věci se mu nemusí podařit tak, jak si přeje.

Ukvapené zákazy

Někteří rodiče rádi přikazují a zakazují. Někdy je to potřeba, ale ne každý den a ve všem. Měli by se také zajímat o názory svého potomka a dítě tak naučit, aby se rozhodovalo samo. Může se pak stát, že bude v budoucnu téměř nesamostatné.

Rodič nepřizná svoji chybu

Spousta rodičů neumí přiznat svoji chybu. Bojí se, že by se tím shodili a jejich dítě je tak potom nebralo vážně. Jenže chybovat může každý. Jak rodič, tak i jeho dítě. Pokud rodič svůj omyl přizná, může to vzájemný vztah jen upevnit a dítě si ho bude více vážit.

Přiliš mnoho koníčků

Je potřeba, aby děti měli koníčky a po škole se na něco těšili. Ale čeho je moc, toho je příliš. Rodič by měl nechat na dítěti, aby si vybralo, co ho baví a co by chtěl volné odpoledne dělat. Někteří rodiče vymyslí dítěti aktivity od pondělí do pátku a jejich potomek pak může být nešťastný a začít je nenávidět.

 

 

 

Škola líčení: Jak nanášet make-up a korektor? Vizážistka Diana vás provede líčením krok za krokem

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články