Takhle že já vypadám!? 5 důvodů, proč se vyhnout převlékacím kabinkám

7. dubna 2018 Lenka Šebestová
zdroj: pixabay
zdroj: pixabay

Bezesporu je velmi složité zhodnotit svůj zjev bez zrcadla, a tak se v obchodě s novými kousky v ruce vydáme na tu strastiplnou cestu k převlékacím kabinkám, kde se většinou tak zděsíme, že si nic nekoupíme. Tady je 5 důvodů proč se jim vyhnout.

1. Kdo je ta osoba?

Ve skutečnosti rozhodně nevypadáte tak, jako v zrcadle. Malý prostor vám mění vnímání a vidíte se jinak. Ovlivňuje vás i několik zrcadel v prostoru kolem.

2. Osvětlení

Zářivá světla mění obličej k lepšímu. Trošku jako FaceApp doopravdy, ale naší postavě to rozhodně neprospěje. Vypadáme jako tuleň narvaný v mikrovlnce.

3. Vidím i to, co nechci

Malý prostor v kombinaci s osvětlením a všudypřítomnými zrcadly způsobuje, že vidíme na svém těle i tu nejmenší vadu. Mateřská znamínka, jizvy nebo žilky, které bychom za normálních okolností pouhým okem nespatřily.

4. Nedostatek soukromí

Kolem vás je v obchodě spousta dívek, které mají stejný problém jako vy. A vy to věčné hudrování musíte poslouchat. Stěny jsou totiž tak tenké, že slyšíte, i když se někdo rozhodne kabinku použít k poněkud jinému účelu.

5. Žádný spěch

V kabince proces převlékání rozhodně neurychlíte. Ty čtyři stěny kolem vás jsou totiž tak blízko u sebe, že to neuspíšíte ani náhodou. Proto, když jdete nakupovat, vymezte si na to dostatek času. Může se vám totiž snadno stát, že budete čekat pěknou frontu, abyste si mohla nové kousky vyzkoušet.

Neděle 24. 3

3 skvělé tipy z luštěnin: Ochutnejte salát z cizrny s uzeným kachním prsem, krémovou čočkovou polévku i kaši ze žlutého hrachu s grilovaným filetem ze pstruha

Stále více lidí obohacuje svůj jídelníček rostlinnou stravou. Do popředí se znovu dostávají suroviny, které byly v našem prostředí využívány po ...

Více

3 skvělé tipy z luštěnin: Ochutnejte salát z cizrny s uzeným kachním prsem, krémovou čočkovou polévku i kaši ze žlutého hrachu s grilovaným filetem ze pstruha