Těchto 8 esemesek nikdy neposílejte vašemu bývalému

Pozor na emoce, mohou vám zavařit při rozvodu, varují expertky.
Zdroj: TheGuardian.com

Dokonce ani tu, že vám chybí, nebo zprávu plnou výčitek, radí odbornice v oblasti manželství. Podle nich si tím můžete pěkně zkomplikovat rozvod. Jakých 8 esemesek byste se měli vyvarovat?

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 06. 03. 2018 20:25

1. „Chybíš mi.“

Opravdu vám chybí, nebo jen nejste zvyklí na samotu? Zamyslete se, než tuto zprávu pošlete svému bývalému partnerovi, říká Laura Miollla, profesionální koučka v oblasti rozvodů se sídlem v Bostonu.

Udělejte si ale pauzu předtím, že stisknete „odeslat“. „Je potřeba nechat být to, co už vám neslouží, abyste mohli otevřít dveře něčemu, co by mohlo,“ dodává Miolla.

2. „Jsi ten nejhorší rodič.“

Prr, počkejte s odesláním zprávy plné obvinění, proklínání a shazování vašeho bývalého partnera! Může vás to stát hodně času během rozvodového řízení, poukazuje Debbie Martinez, životní koučka se specializací na rozvody.

„Říkám svým klientům, že obecným pravidlem je nepsat do textovky cokoliv, co by je mohlo pronásledovat v případě, že by to viděly jejich děti. Věřte mi, ex-partneři to přepošlou dál nebo to vytáhnou u soudu.“

3. „Hej ty…“

Nypost.com

Začít esemesku souslovím „Hej ty“, tedy indicií, že se chystáte sexuálně narážet, není to pravé ořechové pro klidný život obou. A zvlášť pokud takovou zprávu odešlete na číslo bývalého partnera ve dvě ráno, po několika sklenkách vína…

„Nesmíte podlehnout jakémukoliv druhu tohoto nočního hovoru, ať už jste opilí nebo střízliví,“ tvrdí Tracy Schorn, autorka knihy Leave a Cheater, Gain a Life: The Chump Lady’s Survival Guide.

„Chcete tím vlastně říct následující: pokud tahle osoba nemůže být mým manželem, pak možná můžeme být přáteli na sex. Ale pamatujte, váš ex je ex z nějakého důvodu; udržte si svoje hranice a respektujte sama sebe,“ dodává Schorn.

4. „Nezapomeň o víkendu pomoct dětem s jejich školními projekty. Mimochodem, nikdy jsem neměla ráda tvou matku.“

„Držte emoce v esemeskách stranou,“ říká Leslie Petruk, terapeutka v oblasti manželství a rodiny ze Severní Karolíny. „Pokud máte děti nebo byznys, o kterých se musíte bavit, držte se striktně těchto témat. Emocionální esemesky jen povedou k emočním reakcím nebo dokonce k nulové odpovědi.“

5. „Kdo je to na té fotce?“

Toužíte-li po rozvodu ála italská domácnost, směle drážděte bývalého partnera esemeskami, ve kterých se pídíte po tom, co je zač jeho nová přítelkyně.

Ještě než necháte vztek vybublat na povrch, dejte si oddechový čas, doporučuje Martinez. „Držte se hlavní silnice. Nikoliv stezky pro pronásledovatele,“ doplňuje.

6. „Máš dva měsíce zpoždění, abys přispíval na naše dítě!“

Pokud má bývalý partner problém s příspěvky na společného potomka, nechte dělat „stát a zákon svou práci“ a neplýtvejte energii na výbušné esemesky, radí Schron.

„Pokud to neutne zdvořilá připomínka, urážka nedonutí vašeho ex platit. Ušetřete si emoce a nechte zákon, ať udělá tuhle práci za vás,“ doporučuje.

7. „Byl jsi příšerný manžel.“

ScaryMommy.com

Nesnižujte se k nicneříkajícím esemeskám, které vám akorát zkomplikují rozvod, radí Miolla. „Akorát to ve vás vyvolá zmatek a řadu otazníků vůči sobě samé. Někdy z vás tohle vyjde jen proto, protože si totéž myslíte o sobě samé.“

8. „Kéž bychom si mohli promluvit.“

Když bude vaše touha komunikovat s bývalým přítelem nesnesitelně silná, udělejte to. Ale jen osobně. „Je jednodušší říkat věci prostřednictvím textu, který nevyslovíte nahlas. Pokud to nemůžete říct osobně, neříkejte to vůbec,“ uzavírá téma Petruk.

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Související články

Další články