8 znaků, že váš aktuální vztah nemá budoucnost

žena, muž, pár
Zdroj: Pixabay.com

Máte kolem sebe pár, jehož rozpad vás překvapil? Tipneme si – byli spolu několik let a vypadali stabilně. Mnoho lidí zůstává ve vztazích, protože nemá vážný důvod je ukončovat. Jen málo z nich si ale položí otázku, proč s někým zůstává. Neztrácejte čas. Neplýtvejte energii pro někoho, s kým vám to nevydrží. Poznáte ho podle těchto 8 znaků.

Jana Jánská
Jana Jánská 26. 09. 2020 14:00

1. Nerespektuje, kým jste. A touží vás změnit

Je naprosto pochopitelné, že se nechcete dívat s partnerem na Hvězdné války. A on s vámi na Gilmorky. Pokud vám to nevyčítá. To by ale pořád byla malichernost oproti jeho nelibosti vůči tomu, co si oblékáte nebo jaké zaměstnání vykonáváte. Pokud váš partner nerespektuje vaše rozhodnutí, ba se vám dokonce snaží vnutit jinou volbu, zdá se, že vás chce měnit. Tudy společná cesta nevede.

2. Nedokážete překousnout jeho návyky či chování

Platí to samozřejmě i obráceně. Pokud váš partner nosí stejné tričko šestý den a vás to znechucuje nebo se stydíte za jeho přemrštěné ego, proč s ním ještě zůstáváte? Doufat ve změnu je bohužel naivní. Nebo spíš bohudík.

3. Vytáčí vás, když je podrážděný

Ovšemže nebudete jásat radostí. Rozčilení ale není vhodnou reakcí, když se váš nejbližší nemá dobře. Potřebuje porozumění a toleranci či prostor pro sebe. Jestli je však nesnesitelný, neztrácejte s ním čas.

4. Ignoruje vaše potřeby

Nechce-li s vámi probírat novinky v kosmetice, plně to chápeme. Jiné je to v případě hanlivých poznámek na téma lenost, když přijdete unavená z práce. Nebo hysterie, když vám po letech zemře pes. Nerozumí-li vašim emocím, nerozumí ani vaší osobnosti. Nemůžete proto čekat, že bude plnit vaše očekávání.

5. Jste mentálně někde jinde

Toužíte po večírcích s příchutí vína alespoň jednou týdně, zatímco on pracuje z domova a sní o dětech. Nebo naopak – doufáte, že dnešek bude dnem D a požádá vás o ruku. Namísto toho po večerech hraje počítačové hry a žije přítomností.

Cítíte-li rozkol ve věci, která je pro vás životně důležitá, vyzvěte partnera a promluvte si. Neshodnete se v otázce dítěte, svatby či hypotéky? Měla byste zvážit, zda je pro vás ten pravý. Jinak budete svou nespokojenost držet pod pokličkou... dokud nevybuchnete.

6. Dává, nebo bere víc

Můžete se nacházet v různých životních situacích – v zaměstnání snižují stavy a jeden z vás přijde o práci. Jde ale o krátkodobou změnu, kterou byste měli respektovat. A samozřejmě se ji snažit vybalancovat. Rozepře mohou ale nastat, pokud si dlouhodobě marně žádáte více náklonnosti, zatímco ji svému partnerovi dopřáváte denně a plnými doušky. Vztahy, v nichž se jeden veze a druhý dává, nemohou dlouho fungovat.

7. Dělá vám potíž mu věřit

Pokud svého partnera denně podezíráte z něčeho nekalého, váš vztah nemůže dlouho vydržet. Pevný partnerský vztah stojí a padá na vzájemné důvěře. Spěcháte k jeho počítači, kdykoliv zaklapnou dveře? Vyčítáte svému partnerovi, že chodí na koncerty, protože si myslíte, že by na nich mohl propadnout kouzlu jiné ženy? Omezování nic nevyřeší. Jít si svou cestou možná ano.

8. Nevidíte ve vztahu potenciál

Kdy si můžete být jistá, že má váš aktuální vztah dlouhodobý potenciál? Když jste do něj šla s přesvědčením, že s tímto mužem toužíte trávit každičkou chvilku. Nebo si představujete společné děti. A nejradši byste se za něj provdala okamžitě!

Zní to ztřeštěně, ale tak se většinou projevuje silný cit, který má potenciál přerůst v pevné partnerské pouto. Musíte se s vaší drahou polovičkou vidět v blízké či daleké budoucnosti. Takový muž je pak skutečný pan Božský.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články