Radovan (43): Moje žena je o dvacet let starší. Připadá mi, že to okolí nikdy nepřestane řešit

v nejlepších letech
zralý muž
sympatický muž
Zdroj: Freepik

Radovan má starší manželku a už deset let se setkává s tím, že to okolí komentuje. Dokonce i někteří blízcí mají dojem, že se ti dva nevyhnutelně rozvedou.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 08. 02. 2024 07:00

S Petrou (62) jsme se vzali, když mi bylo přes třicet. Máma se s tím nemůže dodnes smířit, sestra tvrdí, že se stejně jednou rozvedeme. Připadá mi k smíchu, jak nás má okolí potřebu řešit.

Zamiloval jsem se do výrazně starší ženy

Když jsem se s manželkou seznámil, byla čerstvá padesátnice a musím říct, že měla lepší formu než já. Odmala sportuje, vypadá skvěle, stará se o sebe. Vyloženě mladé holky s nevinnými vykulenými kukadly nebyly nikdy můj typ. Nemám si s nimi co říct a připadají mi vesměs jako telátka, což nemyslím ve zlém. Ženy v mém věku zas řeší rodinu, nebo se snaží dohnat to, co nestihly. Případně mezi sebou nesmyslně soupeří a to nesnáším.

Petra věděla, co od života chce, co se jí líbí a byla úspěšná. Jak v práci, tak v soukromí se jí dařilo dokončit vše, co začala. Tím mi tak nějak imponovala nejvíc. K tomu skvělý smysl pro humor, kdy se dokáže povznést nad sebevážnější situaci. Sama přiznává, že k tomu dospěla až věkem a dává to smysl.

Zkrátka jsem se do ní zamiloval a nějaká ta vráska navíc mi v tom nebránila. Kámoši hned říkali, že problém nastane, až tak za deset let. Já ani po deseti letech v našem manželství žádný problém nevidím. Rozumíme si, přestože jsem mladší a věkový rozdíl je na nás znát. Občas se po nás někdo ohlédne a já byl rád, když mi začaly růst šediny i ve vousech, to přiznávám. Cizí řeči nemám rád.

Moje máma vzala náš vztah špatně

Vzali jsme se záhy a je fakt, že příbuzní to pobírali různě. Moje máma se nechala slyšet, že nepřijde na svatbu. Naštěstí se ale brzy uklidnila, má sklony přehánět. Táta nad tím mávl rukou a řekl mi, že až budu mít doma v padesáti babičku, najdu si milenku. Vtipné, jak mají všichni jasno. Uvědomil jsem si, že to prostě každý soudí podle sebe.

Překvapuje mě, že starší žena je trnem v oku spíše ženským - možná nějaká závist nebo problém s intimitou? Za těch deset let našeho manželství se rozvedlo několik mých přátel, jejichž manželky byly mladší. Ono to asi nebude jen o tom věku. S Petrou to občas rozebíráme a shodujeme se na tom, že budoucnost vůbec neřešíme.

Je to stejné, jako by si někdo lámal hlavu s tím, že dřív nebo později vyprchá vášeň a jeden z manželů začne "blbnout". Stává se to, ale stejně do manželství všichni jdou - tak proč se stresovat? Nikdo ani neví, jak dlouho se na světě pozdržíme. Není lepší trávit ten čas s někým, s kým je vám nejlépe?

Táta tomu nasadil korunu

Nakonec zvedl kotvy táta, máma by to do něj nikdy neřekla. Našel si mnohem mladší milenku - takové to klasické klišé. A to je moje máma proti němu "mladice"! V jeho případě to ovšem nikomu nepřipadá tak zvrácené jako u nás doma.

Že má třicetiletá holka sedmdesátníka je asi pro lidi snesitelnější než moje šedesátiletá manželka. Každý svého štěstí strůjcem. Kdyby se tak všichni starali o to, zda se jim vede ve vlastním životě co nejlépe.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články