Slovníček teenagerů odtajněn: Přestaňte tápat, co je loot, GG, dvoufaktor, robux nebo potion

Od začátku roku jste na magazínu Lifee.cz mohli sledovat slovníček kybermládeže, kterým vás stručně a přehledně provázel etický hacker Pavel Matějíček. Jeho poslední díl máte právě před sebou. Už víte, co znamená GG, loot nebo potion? Ne? Tak čtete dál!

Tereza Švandová
Tereza Švandová 21. 05. 2024 12:30

Slang generace Z, to je především počítačová a herní terminologie. A do ní spadají i závěrečné výrazy našeho slovníčku. Dozvíte se, co je to dvoufaktor, GG, loot, potion a robux. Tak s chutí do toho!

K čemu je dobrý dvoufaktor?

Nebo také dvoufáčko či dvoufázko. To vše je označení pro dvoufaktorovou autentizaci. Zní to možná odborně, ale je to doplněk k tradičnímu heslu. Pokud by vám nějaký útočník sebral uživatelské jméno a heslo, pomocí dvoufázka vám přijde kód buď na počítač, mobil, e-mail nebo do aplikace. Díky tomu, že útočník tenhle kód mít nebude, váš účet zůstane v bezpečí. Používejte ho!

Co se skrývá pod zkratkou GG?

Je to zkratka dvou slov, a to good game. Většinou se to píše na konci hry do chatu jako poděkování spoluhráčům.

Kde najdete loot?

Jde o označení pro herní předměty, které hráč může získat po zabití bossíka (postava opoziční strany, která se nachází na konci herního kola a je mnohem silnější než předešlí nepřátelé - pozn. red.), enemáka (nepřítel - pozn. red.) nebo třeba po splnění úkolu ve hře, případně mu dropnou z chestky (získá je z truhly - pozn. red.).

Co znamená potion?

Potion je označení pro lektvar nebo elixír. Mana potion může doplnit manu, to znamená čarodějovu kouzelnou energii. Healing potion vám doplní zdraví a poison potion vás může otrávit!

K čemu slouží robux?

Robuxy jsou herní měna ve hře Roblox. Za robuxy si můžete koupit nějaké skiny (převleky, které umožňují udělat vaši postavu jedinečnou - pozn. red.). Případně rozšiřující předměty, které vám hru ulehčí.

Související články

Další články