Sprinterská hvězda Nikola Bendová utíká k módě a kosmetice: S kamarádkou jsme založily značku oblečení pro lékařky

Nikola Bendová
Zdroj: Se souhlasem Nikoly Bendové a NIDImedidiclothes
Nikola Bendová je českou sprinterskou hvězdou. Ač se nejčastěji během závodní sezony objevuje ve sportovním, kde je věrna značce Puma, její sen je navrhovat volnočasové oblečení. Mimo sportoviště má ráda jednoduchý styl. Nikola Bendová by se ráda v budoucnu pustila i do vlastní značky oblečení. + 5 fotek+ 6 fotek

Nikola Bendová je sprintovou hvězdou Česka. Už ve svých 15 letech se stala mistryní ČR mezi ženami v běhu na 200 m a drží hned několik českých rekordů. Kromě lásky ke sportu je známá pro svůj pozitivní přístup k make-upu ve sportu a nově se také pustila do vytváření vlastní značky oblečení. Jaké jsou její další sny?

Kristina Vodičková
Kristina Vodičková 01. 11. 2023 12:30

"Už v patnácti letech jsem se dostala do dospělé atletiky a tím bylo jasně dané, že budu dělat sprinty. Zkoušela jsem i překážky a dokonce měla i český rekord, ale pak jsem si zranila rameno a trenér mi řekl, že to není disciplína pro mě," prozradila o svých začátcích Nikola Bendová v rozhovoru pro Lifee.cz.

"Měla jsem jeden směr a je mi líto, že jsem nemohla víc experimentovat, ale zase bych nebyla tam, kde jsem nyní," uvádí sportovkyně, která se nedávno rozhodla zkusit i další disciplínu: "Teď zkouším běhat 400 m. Je to úplně jiný trénink, těžší a trať je složitá. Není to jen bezhlavej sprint, kde se namotivujete a jdete hned do toho. Tady musíte přemýšlet nad taktikou, podle větru a to mě teď hodně baví."

Kromě sportu je její vášní i móda a kosmetika, o čemž se rozpovídala více v našem rozhovoru.

Móda a kosmetika jsou její zálibou

Jak už nám v Nikola prozradila v předešlém rozhovoru, na závody se líčí a nejvíce si dává záležet na bakingu (silné zapudrování, pozn. red.), aby jí make-up vydržel: "Na závody se líčím hodně, většinou nejméně hodinu. Mám už za ty roky vyzkoušené produkty," dodává.

Vřelý vztah má i k módě: "Ráda nakupuji kvalitní kousky, které mi vydrží několik let. Investuji do kvalitních kabelek a parfémů, těch mám asi 15, už jsem skoro sběratel," prozradila nám Nikola.

Nikola Bendová o vlastní značce oblečení

Lifee.cz úspěšná sprinterka také prozradila své ambice v módním světě. "Mám v plánu vytvořit si vlastní značky volnočasového oblečení. Momentálně vznikla naše společná značka společně s kamarádkou Dianou Molnar. Šijeme profesionální uniformy pro kosmetičky a doktorky. Značka se jmenuje NIDIMediClothes a snažíme se dělat uniformy pro lékařský personál jiným stylem, aby to bylo elegantní, a když si během pracovní doby odskočí na oběd, aby nevypadaly čistě jako doktorky. Máme zajímavé střihy a hlavně barvy," prozradila nám Nikola, jejíž modely si můžete prohlédnout i v galerii.

K dalšímu posunu se ovšem teprve odhodlává, vzhledem k tomu, že díky vytvoření jedné značky ví, kolik času její budování zabere. "Zatím vše poznávám, kolik je za tím práce, ale líbí se mi představa vytvořit třičko přímo podle sebe. Mám ráda basic kousky a mám radši delší rukávy, což je těžké sehnat, takže bych se do toho ráda v budoucnu pustila," prozradila svůj sen budoucí návrhářka.

Poradkyně na beauty festivalu

Mistryně ČR 2023 na tratích 100 m a 200 m se intenzivně zajímá o zdravý životní styl i mentální zdraví a ráda o sebe pečuje. Miluje make-up, který jí dává možnost se kreativně vyjádřit a také zvedá sebevědomí v soukromém životě i na závodech. Nikol Bendová je jednou z osobností, která se objeví jako host na akci ELLEphoria, která probíhá od pátku 3. listopadu do neděle 5. listopadu. Ten je zaměřen na nejnovější kosmetické trendy.

"Na ELLEphorii budu vystupovat společně se značkou Hydropeptide, kterou používám už roky a budeme se bavit o tom, jak docílit dokonalé pleti i když jste vrcholový sportovec, který denně trénuje. Sportovci mají celkově tendenci stárnout dříve z důvodu neustálého stresu a velkého fyzického napětí," prozradila magazínu Lifee Nikola, která se také objeví na stanovišti Sephory a Líčírny.

Režisérka Výměny manželek prozradila detaily ze zákulisí i astronomický honorář účinkujících

Režisérka Výměny manželek prozradila detaily ze zákulisí i astronomický honorář účinkujících

Související články

Další články