Jak vybrat sluneční brýle podle tvaru obličeje? Existuje pět základních typů

Jak vybrat sluneční brýle podle tvaru obličeje? Existuje pět základních typů
Zdroj: Pixabay.com
Ještě před tím, než se vydáte na nákup nových slunečních brýlí, určete si, jakým typem obličeje disponujete. Výběr slušivých brýlí vám tato informace usnadní. Hitem letošního roku jsou brýle s barevnými sklíčky. Konkrétně růžová, zelená či oranžová. Tento styl brýlí bude slušet ženám s kulatým či trojúhelníkovým obličejem. Tzv. moucha brýle jsou nadčasovým kouskem.Brýle ve tvaru kočičích očí jsou ideální pro ženy s kulatým nebo oválným tvarem obličeje. + 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Slunce již začíná nabírat na síle, a tak je nejvyšší čas pořídit si kvalitní sluneční brýle. Při jejich výběru byste neměla zapomínat nejen na to, jak brýle vypadají, ale také na to, zda dokážou vaše oči před slunečním zářením dostatečně ochránit. Základním průvodcem by vám měl být tvar obličeje. A co dalšího?

Klára Trousilová
Klára Trousilová 24. dubna 2020

Určitě doporučujeme si za sluneční brýle připlatit. Pokud budou kvalitní, ochrání vaše oči před slunečním zářením a vyhnete se tak pozdějším problémům se šedým zákalem.

Informaci, jak velkou ochranou brýle disponují, zjistíte přímo ze štítku na brýlích, anebo vám ji řekne prodavačka. V ideálním případě by brýle měly poskytovat ochranu UV400. Tento faktor chrání až 100% před všemi typy záření.

Při výběrů brýlí byste se také měla zajímat o to, jaký typ filtru mají. Filtry jsou označeny číselnou stupnicí od nuly do čtyř. Přičemž stupeň nula až jedna vaše oči nechrání téměř vůbec. Funkce těchto brýlí je spíše estetická. Nejlepší ochranou je stupeň tři. Zároveň si dejte pozor na nejvyšší stupeň. Ten se hodí spíše na méně náročnou činnost. Na řízení není vhodný vůbec.

Módní jarní kabátky a bundy: Nesmrtelné kousky, které musíte mít
Mohlo by Vás zajímat:

Módní jarní kabátky a bundy: Nesmrtelné kousky, které musíte mít

Výběr brýlí dle tvaru obličeje

Dalším důležitým bodem při výběru brýlí je jejich tvar. V první řadě zjistěte, jaký typ obličeje máte. Existuje pět základních tvarů: kulatý, hranatý, trojúhelníkový, hruškovitý a oválný. Jakmile odvodíte, který typ sedí na vás, teprve pak vybírejte obruby.

Hranatý obličej

Vyznačuje se ostrostí, širokou čelistí a hranatou bradou. Ženy s tímto obličejem by měly zvolit obroučky oválnější či asymetrické. Ty opticky rozbijí obličej a ten na vaše okolí bude působit jemněji. Jestliže ale chcete na své ostré rysy záměrně upozornit, zvolte obruby hranaté či obdélníkové.

Kulatý obličej

Tento obličej disponuje stejnou šířkou i výškou. Máte-li takový tvar obličeje, nemusíte se bát výraznějších nebo hranatých brýlí. Vhodné jsou i brýle, které nemají žádné obroučky. Rozhodně se vyvarujte kulatých brýlí, které váš obličej ještě více zakulatí.

Ideální pro chladná rána: Trendem jara 2020 jsou oversized svetry, naučte se je nosit
Mohlo by Vás zajímat:

Ideální pro chladná rána: Trendem jara 2020 jsou oversized svetry, naučte se je nosit

Trojúhelníkový obličej

Vyznačuje se širokým čelem a úzkou bradou. Vyberte si méně výrazné obroučky nebo ty, které mají výraznou spodní část. Jestliže zvýrazníte tu horní, nechtěně upozorníte na širší část vaší tváře.

Ve tvaru hrušky

Velmi výrazný obličej. Ženy s tímto tvarem mají užší horní část tváře. Proto raději upozorněte na ni. A to tím, že zvolíte obroučky s výraznou horní linkou. Dolní by naopak měla být hodně nenápadná.

Oválný obličej

Tento tvar se považuje za ideální. A tak ženy s oválným obličejem mohou sáhnout po kterémkoliv tvaru obrouček.

Dokonalý šatník? Podle nového konceptu vám stačí přesně 37 kousků oblečení
Mohlo by Vás zajímat:

Dokonalý šatník? Podle nového konceptu vám stačí přesně 37 kousků oblečení

Trendy roku 2020

Ani brýlím se nevyhýbají trendy. Letošnímu roku vládnou barevná skla. Konkrétně růžová, oranžová nebo zelená. Opět se vrací boom velmi úzkých obrouček. Máte pocit, že vám tento styl nesluší? Buďte v klidu, protože ten nesluší snad nikomu. Světu tím ale dáte najevo, že se zajímáte o módní trendy. Co ovšem v letošním roce určitě nevynosíte, jsou tzv. lenonky a pilotky. Vzorované brýle nebo ty ve tvaru srdce nechte raději doma.

Pokud jste fanynkou nadčasové módy, i brýle mají své stálice, které nevyjdou z módy snad nikdy. Mezi ně patří tzv. mouchy. Velké kulaté brýle s tmavými skly. Dále se tam řadí brýle, které připomínají kočičí oči. Ty zvláště ocení ženy s užším tvarem obličeje.

VYBÍRÁTE SI NOVÉ SLUNEČNÍ BRÝLE? INSPIRACI NAČERPEJTE V NAŠÍ GALERII:

Škola líčení: Jak nanášet make-up a korektor? Vizážistka Diana vás provede líčením krok za krokem

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články