Zpátky do školy: Při výběru školní aktovky dejte pozor na hmotnost a nastavitelné popruhy

Zpátky do školy: Při výběru školní aktovky dejte pozor na hmotnost a nastavitelné popruhy
Zdroj: Koláž Lifee.cz
Růžový studentský batoh. OXYBAG, 1549 Kč. Školní aktovka s obrázkem bagru na přední části vhodná pro žáky 1. až 2. třídy ZŠ. BAAGL, 1799 Kč. Školní aktovka v modro-fialové barvě s růžovými detaily vhodná pro 1. až 2. třídu ZŠ. BAAGL, 2299 Kč. Pohodlný a praktický batoh, který je ideální pro přenášení knih, sešitů, notebooku a psacích potřeb. Eastpak, prodejce Spartoo, 1549 Kč. + 11 fotek+ 12 fotek

Nový školní rok je za dveřmi, a nastal nejvyšší čas k vybírání nového školního batohu či školní aktovky pro vašeho školáka. Na co se zaměřit a co u výběru nepodcenit, aby si vaše dítě neničilo záda. Máme pro vás pár praktických tipů.

Dana Klementová
Dana Klementová 20. srpna 2022

Hned na začátek je třeba si uvědomit, že školní tašky se rozdělují do několika kategorií. Zatímco školní aktovky jsou vhodné pro první a druhou třídu, školní batohy jsou určeny pro žáky prvního stupně a pro druhý stupeň a výše jsou nejvhodnější studentské batohy

Na co se při výběru aktovky či školního batohu zaměřit?

Při výběru nové školní aktovky či batohy se zaměřte hned na několik důležitých kritérií. Prvním z nich je, aby byla taška opatřena polstrováním či měla ergonomicky tvarovaná záda a nezatěžovala dětskou páteř, která není ještě zcela vyvinuta. 

Velmi důležitá je i šířka popruhů. Ta by měla být minimálně 4 centimetry. Dále by pak měly být popruhy polstrované a snadno nastavitelné. Při větší zátěži by neměly prokluzovat a to je potřeba určitě vyzkoušet. 

Konstrukce tašky by měla být lehká, ale zároveň pevná a odolná. Celá aktovka by pak neměla vážit víc než 1,2 kilogramů. Podle odborníků by měla taška vážit zhruba 10 až 12 % váhy dítěte. Na to je třeba obzvlášť myslet u drobnějších dětí, aby na ně jejich taška nebyla příliš těžká. 

A v neposlední řadě nesmíme opomenout reflexní prvky. Ty jsou pro bezpečnost dítěte opravdu velmi důležité. Čím více reflexních prvků bude batoh mít, tím lépe. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený BAAGL (@baagl.cz)

Aktovky pro školní rok 2022/2023

Dítě nosí aktovku či batoh přibližně 175 dní v roce. Je tedy obzvlášť důležité, aby se mu daná taška skutečně líbila a na zádech mu byla pohodlná. Nenuťte proto dítěti aktovku, která se líbí vám, ale nechte ho, aby si řeklo, co by si nejraději vybralo ono samo s ohledem na výše zmíněné rady. 

Inspiraci na školní aktovky a batohy z českých e-shopů si můžete prohlédnout v naší fotogalerii. 

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

Další články