5 naprostých nesmyslů, které jsou nám od dětství vtloukány do hlavy

7. července 2018 Eva Jeřábková
Pixabay.com
Pixabay.com

Slýcháme je od dětství, dostávají se nám do podvědomí a my jim bezmezně věříme. Ale mnoho z nich je jen vžitý nesmysl. Připravili jsme pro vás 5 z nich, kterým věří spousta z vás, ale opak je pravdou.

1. Zuby si musíme čistit po každém jídle

Dnes je již vyvráceno, že čím častěji si budeme zuby drhnout, tím lépe. Samozřejmě že o svůj chrup bychom se měli starat, ale ústní hygienu v podobě čištění provádějme maximálně dvakrát denně. Pokud si budeme zuby drhnut častěji, akorát tak narušíme zubní sklovinu a na zubech se nám mohou vytvořit fleky.

 

2. Káva škodí zdraví

Podle nejnovější studie vás káva ani nedehydratuje a ani nemá negativní vliv na váš krevní oběh. Naopak z výsledků studie vyplynulo, že pití kávy má blahodárné účinky.

 

3. Vajíčka nesmí jíst lidé s vysokým cholesterolem

Tohle určitě slyšel každý z vás! Ano, vajíčka obsahují vysoké množství cholesterolu, ale většinu cholesterolu si tvoří vaše tělo samo. Takže pokud mu ho dodáváte stravou, sníží vlastní produkci. Takže se nebojte jíst vajíčka, váš cholesterol to nijak neovlivňuje.

 

 

4. Odřeniny a rány potřebují větrat

Vzpomínáte si na doby, kdy jste pravidelně domů chodili s rozbitými koleny a lokty? Maminka vám ránu vyčistila kysličníkem a nutila vás, abyste si ji nechali větrat. Omyl! Naopak po zastavení krvácení a očištění je lepší ránu přelepit náplastí či obvázat. Na vzduchu se totiž rána příliš rychle vysuší a vytvoří se strup. Přebytečný sekret čistící ránu nemá kudy odtékat a rána se tak mnohem déle hojí.

 

5. Seďte rovně, jinak si křivíte záda

Také jste schytali výchovný pohlavek, že sedíte nakřivo? Přitom je to celé jinak. Pokud sedíte v polosedu, pololehu, opřeni dozadu pod úhlem 130 °, uvolňuje se vám ploténka a bederní páteř a záda vás dokonce přestávají bolet!