5 naprostých nesmyslů, které nám jsou od dětství vtloukány do hlavy. Souhlasíte?

5 naprostých nesmyslů, které nám jsou od dětství vtloukány do hlavy. Souhlasíte?
Zdroj: Pixabay.com
Čištění zubů po každém jídle je holý nesmysl, byť nám tvrdili opak!Káva povzbudí náš metabolismus a pomůže našemu trávení.Vajíčka přímou spojitost s hladinou cholesterolu nemají.Rána by měla dýchat - hluboce zažitý omyl. Rána se tak déle hojí.+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Slýcháme je od dětství, dostávají se nám do podvědomí a my jim bezmezně věříme. Ale mnoho z nich je jen vžitý nesmysl. Připravili jsme pět z nich, kterým věří spousta z vás, ale opak je pravdou.

Jana Jánská
Jana Jánská 6. srpna 2020

1. Zuby si musíme čistit po každém jídle

Dnes je již vyvráceno, že čím častěji si budeme zuby drhnout, tím lépe. Samozřejmě, že o chrup bychom se měli starat, ale ústní hygienu v podobě čištění provádějme maximálně dvakrát denně. Pokud si budeme zuby drhnut častěji, spíše si narušíme zubní sklovinu a na zubech se nám mohou vytvořit fleky.

Pedro bylo žvýkačkovou klasikou, Donald vedl
Mohlo by Vás zajímat:

Sladkosti vašeho mládí: Co jste jako děti minulého režimu mlsaly nejraději?

2. Káva škodí zdraví

Podle studií vás káva ani nedehydratuje, ani nemá negativní vliv na krevní oběh. Naopak – z výsledků studie vyplynulo, že pití kávy má blahodárné účinky.

3. Vejce nesmí jíst lidé s vysokým cholesterolem

Tohle určitě slyšel každý z vás! Ano, vajíčka obsahují vysoké množství cholesterolu, ale jeho většinu si tělo tvoří samo. Takže pokud mu ho dodáváte stravou, sníží vlastní produkci. Takže se nebojte jíst vajíčka, váš cholesterol to nijak extrémně neovlivňuje.

Pokud jsou emoce dítěte natolik silné, že vyvolaly pláč, rodič zlehčováním vyjadřuje nepřijetí emocí dítěte. Dítě tak do budoucna ztrácí možnost přijmout a zpracovat vlastní emoce, snižuje se důvěra v sebe sama.
Mohlo by Vás zajímat:

Zakomplexovat dítě jde docela snadno. Stačí, když ho rodič podceňuje

4. Odřeniny a rány potřebují větrat

Vzpomínáte si na doby, kdy jste pravidelně domů chodili s rozbitými koleny a lokty? Maminka vám ránu vyčistila kysličníkem a nutila vás, abyste si ji nechali větrat. Omyl! Naopak po zastavení krvácení a očištění je lepší ránu přelepit náplastí či obvázat. Na vzduchu se totiž rána příliš rychle vysuší a vytvoří se strup. Přebytečný sekret čistící ránu nemá kudy odtékat a rána se tak mnohem déle hojí.

5. Seďte rovně, jinak si křivíte záda

Také jste schytali výchovný pohlavek, že sedíte křivě? Přitom je to celé jinak. Pokud sedíte v polosedu, pololehu, opřeni dozadu pod úhlem 130 stupňů, uvolňuje se vám ploténka a bederní páteř a záda vás dokonce přestávají bolet!

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články