Během Letní potravinové sbírky Tesco darovali zákazníci téměř 43 000 porcí jídla

Během Letní potravinové sbírky Tesco darovali zákazníci téměř 43 000 porcí jídla
Zdroj: Tesco

Během Letní potravinové sbírky Tesco se vybralo 18 tun potravin a drogistického zboží. Zákazníci měli možnost darovat potraviny a drogerii ve 147 obchodech Tesco po celé České republice až do 29. srpna. Následně mohli až do 3. září darovat online prostřednictvím služby Tesco Online nákupy.

Komerční sdělení
Komerční sdělení 16. 09. 2021 13:11

Letní Potravinová sbírka Tesco opět ukázala velkou vlnu solidarity mezi lidmi. Celkově se vybralo za čtyřtýdenní sbírku 18 tun potravin a drogistického zboží, ze kterých bude možné připravit téměř 43 000 porcí jídla. Darované potraviny a drogerie jsou nyní přímo distribuovány prostřednictvím regionálních potravinových bank do více než 800 odběratelských neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým nebo tělesným postižením.

„Velmi si vážíme daru každého jednotlivého zákazníka. Stejně tak děkujeme našim kolegům z Tesca za jejich podporu sbírky. V neposlední řadě chceme poděkovat našim partnerům z potravinových bank a dalším charitativním organizacím. Díky jejich zapojení jsou darované produkty bezpečně a rychle distribuovány těm, kteří to nejvíce potřebují,“ dodává Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro ČR.

„Výsledek Letní potravinové sbírky v obchodech TESCO mě velmi příjemně překvapil. Je naprosto senzační, že v době prázdnin a dovolených lidé darovali takové množství potravin a drogerie pro potřebné. Věřím, že malý potravinový dar se v naší zemi brzy stane samozřejmou součástí velkých nákupů,” říká Pavel Kosorin, ředitel Potravinové banky pro Jihomoravský kraj.

Společnost Tesco si uvědomuje, že lidem v nouzi je potřeba pomáhat dlouhodobě. Proto nadále pokračuje v každodenním darování potravinových přebytků potřebným. Například za uplynulý rok darovalo Tesco potravinovým bankám na podporu potřebným 1 364 tun potravin. Mimořádná letní potravinová sbírka navazuje na tradici pravidelných potravinových sbírek, do kterých se Tesco již 8 let zapojuje v celé České republice, a pomáhá tak poskytnout potraviny těm, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Celonárodní potravinová sbírka se do obchodů Tesco v České republice vrátí opět 20. listopadu.

Více informací o Sbírce potravin naleznete na stránkách: https://itesco.cz/sbirka-potravin/

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Související články

Další články