Firemní móda: Žádné strohé linie ani nudné kostýmky

I velké firmy zmírňují svá pravidla ohledně dress code.
Zdroj: Pixabay
Stylové hodinky, blejzr a kvalitní džíny jsou ideálním podzimním outfitem pro muže do zaměstnání.I toto je vhodný pracovní outfit. Budete v něm dobře vypadat, ale i cítit se dobře.I velké firmy zmírňují svá pravidla ohledně dress code.I v outfitu do práce můžete vypadat žensky.+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Když se řekne business móda, každý si představí kostýmky a sešněrovaná pravidla oblékání velkých firem. Ale nastal čas, kdy i bankéřky zahazují jehly. I velké společnosti totiž mění pravidla pro oblékání a jejich dress code už není tak přísný, jako býval. Za změnou mimo jiné stojí mladí zaměstnanci a uchazeči, kteří se oblékají mnohem uvolněněji.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 22. října 2018

Obchodů s kvalitním oděním pro ženy je u nás jako šafránu, obchodnice preferují konfekci před na míru ušitými kostýmky a košilemi a často je těžké najít kompromis mezi teen módou a stylem stará mladá. Ženy to mají s oblékáním v byznysu možná těžší než muži, ale i u nich už se blýská na lepší časy. Pravidla oblékání jsou totiž o dost benevolentnější než dříve.

Zvolnění dress codu vítá téměř polovina našich zaměstnanců. V praxi to znamená, že ženy už nemusí nosit za všech okolností punčochové kalhoty a mohou si dovolit odvážnější sukně nebo šaty. I samotní klienti bank upřednostňují u bankéřů ležérní styl. Téměř 3/4 návštěvníků banky by dokonce tolerovalo džíny. Přesto by se mělo dodržovat několik pravidel, zejména decentnost a přiměřenost, bez zbytečných výstřelků. Například klientky označují velké výstřihy a příliš krátké sukně za vulgární,“ říká Kateřina Pavlíková, která má v Československé obchodní bance na starosti dress code.

Prodlužte životnost svého oblečení a ušetřete spoustu peněz, které byste jinak dali za nové.
Mohlo by Vás zajímat:

18 fantastických triků pro údržbu oblečení, které vám ušetří tučný obnos peněz

Podobně to vnímá i stylistka ZOOT Gabriela Koutská. Ta pomáhá bance vytvářet business casual outfity, kterými se mohou zaměstnanci nechat inspirovat. “Představte si situaci, kdy jako klient spěcháte do banky před odjezdem na chatu. Na sobě máte tepláky a mikinu a přivítá vás bankéř v obleku s dokonale uvázanou kravatou. Jak se budete cítit? Je evidentní, že pro obě strany bude mnohem příjemnější a přirozenější, když si budou oblečením blíže a podle toho bude také jednání probíhat. I business casual dress code ovšem vyžaduje dodržování určitých pravidel. Mimo jsou například vyšisované nebo děravé džíny, jakékoli extravagantní nebo sportovně laděné kousky, velké vzory, u žen extrémně krátké sukně, hluboké výstřihy nebo přebytek bižuterie. U mužů je ideální button down košile se sakem a chinos kalhotami, u žen sukně v délce ke kolenům, kalhoty, tričko z kvalitního materiálu, halenka nebo vlněný svetr. Vše v decentním stylu i barvách,” říká stylistka.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články