Folková srdce zaplesají: Nejlepší britský písničkář Tom Rosenthal míří do Prahy

Tom Rosenthal je charismatický zpěvák, který baví.
Zdroj: Tom Rosenthal photo
Tom Rosenthal míří do Prahy.Hudebník má jedinečný styl.Tom Rosenthal je nejlepším neznámým britským písničkářem.Tom Rosenthal míří do Čech.+ 3 fotky+ 4 fotky

Nejlepší neznámý britský folkový písničkář Tom Rosenthal, jak muzikanta označily Sabotage Times, má v repertoáru píseň pro každou lidskou emoci, hlas jako nikdo jiný a na kontě 5 desek včetně té poslední Z-Sides. Tom Rosenthal v pražském Paláci Akropolis vystoupí 7. června 2019 s kapelou, zahrnující hráče na cello a kytaru.

Petra Járková
Petra Járková 26. 03. 2019 18:00

„Abych k vám byl upřímný, musím říct, že posledních pět let jste mě naživo vidět nemohli. Narodily se mi dvě dcery a já s nimi chtěl zůstat doma. Teď ale nastal čas, abych se zase ukázal světu. Myslím, že moje písně mají schopnost se emocionálně propojit s posluchači a já se postarám o to, aby se to stalo i během mých koncertů,“ svěřil se s důvodem velké časové prodlevy Rosenthal.

Tom svou tvorbou vyznává lásku světu kolem sebe - vypráví o lidech, kteří si na uklidněnou čtou ve vaně Komunistický manifest, nebo o běžci Yohanu Blakeovi, jenž v závodech končil druhý za Usainem Boltem. Jeho skladby také zazněly v televizních seriálech SkinsHard Knocks nebo Kid Poker, reklamě na Vodafone z roku 2015 nebo upoutávkách k filmům Comet (2014), Anesthesia (2014) či Odysea (2016).

Hudebník zaujal rozkošnými videi, za která si v roce 2017 odnesl i cenu na Evropském nezávislém filmovém festivalu. Na YouTube mají dohromady více než 50 milionů zhlédnutí. V klipech Rosenthal ukazuje i svou komediální stránku. K těm nejvýraznějším kouskům patří video k písni Watermelon, ve kterém chodí po krajině převlečený za vodní meloun. Ve skladbě Yolo zase předstírá, že usíná za jízdy v metru nebo se schovává za nákupní vitríny.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články