TestováníSoutěže

Jak snadno oživit interiér: S našimi jarními tipy to zvládnete rychle a za pár korun

Jak snadno oživit interiér: S našimi jarními tipy to zvládnete rychle a za pár korun
Zdroj: Creative Commons (shutterstock.com)
+ 3 fotky+ 4 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Meteorologické jaro už je tu, na to astrologické si budeme ještě tři týdny muset počkat. Prodlužující se dny a častější záplava slunečních paprsků nám ale už teď vlévají energii do žil. A trochu té svěží jarní atmosféry máme chuť vnést i do našich domovů. Po dlouhých a temných zimních dnech potřebuje interiér osvěžit jarními barvami, zesvětlit a trochu provzdušnit. Inspirujte se zajímavými tipy, jak ho snadno a levně oživit.

Lenka Chvostová 2. března 2019

Pestré květiny, větvičky i jarní dekorace

Po ponuré zimě interiér nejlépe oživíte v duchu hesla „v jednoduchosti je krása“ už jen tím, že si pořídíte jarní květiny, ať to budou řezané tulipány z farmářských trhů, narcisky, či hyacinty v květináči. Pokud nejste milovníky barevných květů, svěžest do obydlí přinesou i nalámané čerstvé větvičky vrby jívy neboli kočiček anebo třeba třešně. Říká se, že ďábel se skrývá v detailu, proto se spíše než na velké a nápadné změny soustřeďte na drobnosti. Jarní ubrus na stůl, dekorativní polštáře, proutěné košíky, obrazy, ozdoby ze dřeva, textilu nebo slámy… možností je nekonečné množství.

Vytvořte si jarní zátiší

V jednoduchosti je síla, není proto nic snazšího než si vzít skleněnou vázu či nádobu různé velikosti a vsadit do ní libovolnou jarní rostlinu. Nádherně vypadají hyacinty, krokusy, narcisky, modřence nebo třeba velké vyšlechtěné sedmikrásky. Vybranou rostlinu následně ukotvěte mechem, který nejenže vypadá skvěle a esteticky dotvoří celé zátiší, ale navíc pomáhá udržovat vláhu. V závěru ještě dozdobte libovolnými drobnými dekoracemi, jako jsou například drobní motýlci, a máte hotovo.

Dekorace do interiéru: Jak si vyrobit intimní osvětlení na zeď?
Mohlo by Vás zajímat:

Dekorace do interiéru: Jak si vyrobit intimní osvětlení na zeď?

Vsaďte na kusový koberec ve svěžích barvách

Díky kusovým kobercům si můžete každou sezonu dopřát jinak laděný interiér. Kromě toho, že mají koberce bezesporu výborné izolační vlastnosti a podílejí se na celkovém estetickém vzhledu místnosti, jsou to také slušivé doplňky našich podlah. Kusové koberce pořídíte v nejrůznějších rozměrech i tvarech. Nabídka je tak rozmanitá, že bez problému seženete kousek na míru vašemu pokoji. A jaké s nadcházejícím ročním obdobím vybrat barvy a vzory?

„Bytový textil, jako třeba kusové koberce, závěsy, potahy, polštářky či dekorace, snadno vyměníte, až aktuální trendy odvane čas nebo teplé měsíce vystřídá zima a tuhé mrazy. Navíc vám neudělají díru do rozpočtu,“ říká Renata Stuchlíková, odbornice na bytový textil a podlahové krytiny z Koberce Trend. „S příchodem jara uberte na svém barevném konzervatismu a pořiďte si stylové koberce v barvách jara. Barva svěže zeleného pažitu, červených máků nebo žlutých tulipánů – to přivane svěží vánek i pozitivní náladu do každého domova,“ říká Stuchlíková a dodává: „Pokud si pořídíte vzorované a vícebarevné koberce, nezapomeňte je sladit s ostatním bytovým textilem, jako jsou například závěsy, deky nebo polštáře.“

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články