Jaká barva vládne roku 2016? Přece dvojbarevná! vzkazuje firma Pantone

Vůbec poprvé usednou na pomyslný trůn dva odstíny - růžový Rose Quartz a modrý Serenity.
Zdroj: Pantone.com

Toužíme po klidu, duševní pohodě, hledáme životní balanc. A najdeme ho ve spojení nebesky modré a barvy růženínu. Právě tuto symboliku nesou odstíny Rose Quartz a Serenity, které legendární firma Pantone vyhlásila jako barvy roku 2016. Americká společnost každoročně udává barevný styl v oblasti designu a do čela palety vůbec poprvé dosadila odstíny dva.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 06. 01. 2016 21:56

Proč zrovna růžová a modrá? „Tak jako spotřebitelé vyhledávají pozornost a duševní pohodu coby protipól stresuplné moderní doby, dostávají se do popředí vlídné barvy, které psychologicky splňují touhu po klidu a bezpečí,“ uvádí společnost na svých webových stránkách.

„Odstíny Rose Quartz a Serenity ve vzájemném spojení představují rovnováhu mezi teplejším tónem růže a chladnější, jemnou modrou. Demonstrují souznění a zdravý životní styl stejně jako smysl pro pořádek a mír,“ doplňuje.

Pantone.com

Prolnutím těchto dvou odstínů se Pantone snaží také nabourat škatulkování barev podle pohlaví. Růžová a modrá utvořily „nadgenderový“ pár, který je zrcadlem současné, škatulkám odolnější generace. Díky svobodné interpretaci odstínů tak získá spotřebitel větší pohodlí při volbě barev.

A jaké povahy jsou ty úřadující? Rose Quartz nepopře něžnost, ale umí být i přesvědčivá. Lehoučká a vzdušná Serenity zase přináší pocity úlevy. Ten, kdo po celodenním stresu touží po uvolnění, by měl nebesky modrou určitě vnést do své ložnice.

f4439cd50eef98314b9642b27153

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články