Je vaše dítě bordelář? No a co. Povzneste se nad to

Občas je to s dětmi a s jejich (ne(šikovností těžkéBojíte se reakce okolí? Vždyť i oni měli děti. Musí vědět, co dokáží napáchatNesnažte se vše okamžitě uklízet, nemá to cenuJen vás to zbytečně vydeptá+ 3 fotky+ 4 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Překvapí vás nečekaná návštěva a u vás doma je to jak po výbuchu bomby, kterou způsobilo vaše nezbedné dítko? Lítáte jak hadr na holi a denně uklízíte jak praštěná, abyste se po ani ne půl hodině mohla hroutit z toho, že vám vaše dítě opět ty věci rozházelo? Je vůbec celé to rozčilování nutné? Neměl by se nad to člověk trochu povznést?

Lenka Šebestová
Lenka Šebestová 14. března 2018

Jsou to jen děti

Titulovat své dvouleté dítě bordélářem roku a neustále mu to vyčítat je prostě špatně. Za prvé – je to jen dítě, které opravdu nerozlišuje rozdíl, mezi nepořádkem a pořádkem. A vlastně ani nechápe, proč by mělo uklízet.

Nežijeme proto, abychom neustále uklízeli. Nestaňte se otrokem své domácnosti

Čekáte návštěvu a doma jak po boji? Nestíháte uklidit? No Bože. Tak tam bude trochu čurbes. Vždyť máte děti a každý normálně myslící člověk musí vědět, že malé děti a pořádek do sebe nezapadají. Oblíbenou zábavou batolat je totiž kramaření. Jestli po své ratolestí vytahané věci, které vykrámuje, budete neustále uklízet, psychicky vás to vydeptá a vyčerpá. Mnohem lepší je, když pak vše uklidíte najednou.

Není dobré dětem příliš přitahovat otěže. Zároveň ale není dobré, když si mohou dělat, co chtějí
Mohlo by Vás zajímat:

Vychováváte své děti stylem tolerantní výchovy? Vyrostou vám z nich nezvladatelní spratci

Zapojte malé bordeláře do úklidu

Děti sice nepořádek dělají, ale je dobré je pomalu učit si po sobě uklízet. V batolecím věku dětem úklid moc nejde. Jakmile vše uklidí do krabice, okamžitě to znovu vysype. Veďte je od nejútlejšího věku k úklidu. Zkuste to formou hry a malému prckovi pomozte a zapojte ho do společného úklidu. U dětí předškolního věku nekompromisně trvejte na tom, aby nepořádek po sobě uklízely.

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články