Fit a krásnáTestováníSoutěže

Kdo je důvěrný nepřítel? Karel Janák dotočil mysteriózní thriller s Vojtěchem Dykem v hlavní roli

Kdo je důvěrný nepřítel? Karel Janák dotočil mysteriózní thriller s Vojtěchem Dykem v hlavní roli
Zdroj: Facebook.com/Profimedia.cz
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Divácky atraktivní a oblíbený, pro české filmaře dosud obtížně uchopitelný žánr. První ukázka z filmu režiséra Karla Janáka Důvěrný nepřítel vznikající v československé koprodukci naznačuje, že i v našich podmínkách může vzniknout napínavý a mrazivou atmosférou protknutý thriller.

Barbara Lorenzová 16. října 2017

Andrej v podání Vojtěcha Dyka pracuje jako programátor u nadnárodní firmy, který má za úkol finalizovat projekt inteligentní domácnosti zajišťující maximální luxus a bezpečnost pro jeho obyvatele.

Spolu se svojí čerstvou manželkou a ambiciózní sochařkou Zuzanou (Gabriela Marcinková, která má za sebou úspěchy na poli české i zahraniční kinematografie) se nastěhují do prototypu takového domu ze skla a kamene uprostřed nádherné přírody. Jejich život v domě, který se zpočátku jeví jako vysněný, se však postupně mění v noční můru.

Tak zní výchozí námět snímku, nad kterým se sešli režisér Karel Janák, dosud vnímaný jako „odborník“ na divácky úspěšné teenagerovské komedie a pohádky (Snowboarďáci, Rafťáci, Korunní princ) spolu se slovenským scénáristou Ľubomírem Slivkou (Konfident). Film, který do kin bude uveden na jaře 2018 se nyní představuje prvním teaserem.

Téma moderní inteligence se týká nás všech, at’ chceme nebo ne, proto jsem rád, že se podařilo tento projekt nakonec zrealizovat. Pro mne je to navíc nový žánr, takže o to větší výzva,“ uvádí k čerstvě dotočenému filmu režisér Karel Janák.

Dalších rolí se ve filmu ujali například Ondřej Malý, Roman Luknár, Pavel Rímský nebo Zuzana Porubjaková. Za kameru usedl zkušený Martin Šácha, kostýmní návrhy vytvořila pro film Michaela Hořejší. Producentem a distributorem snímku v ČR je Bohemia Motion Pictures.

Další podrobnosti a aktuality k filmu na Facebooku a stránkách www.bohemiamp.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články