Před devíti lety zemřel herec Leslie Nielsen: Připomeňte si filmy, díky kterým se stal slavný

28. listopadu 2019
g.cz
g.cz

Legendární americký komik s bílou kšticí Leslie Nielsen zemřel v roce 2010, jeho odkaz ale bude žít navždy. Jeho nejznámější filmy, Drákuloviny a tři díly Bláznivé střely, patří ke klasikám, my pro vás máme seznam kousků, které možná neznáte, a rozhodně stojí za zhlédnutí.

Utopenec na útěku

Snímek plný tupého humoru, na který by se neměl dívat nikdo kromě totálně zkouřených lidí! Obsahuje klasické hlášky jako „Jsem si tím jistý asi jako, že tohle je anakonda“ či „Tvé lži jsou jako banány, přicházejí ve velkých žlutých trsech!“

Agent WC 40

Nielsenova parodie na snímky o dokonalých tajných agentech, kteří vše zvládají, mají nejmodernější špionážní hračky a miluje je každá žena, která na ně pohlédne.

Harlow

Harlow je snímek z období, ve kterém ještě Nielsen patřil mezi herce vážnějších rolí. Jedná se o životopisný snímek o hollywoodské hvězdě Jean Harlow, hraje ji Carroll Baker.

Creepshow

Něco pro milovníky hororu, neboť i do tohoto žánru Nielsen zasáhl. Creepshow je povídkový strašidelný film, v němž síly spojili legendy George A. Romero a Stephen King.

Připoutejte se, prosím

Film, o kterém každý věděl, ale málokdo skutečně viděl, zejména pak příslušníci mladších ročníků ne. Nielsen tu má menší roli lékaře, jeho hlášky jsou ale nezapomenutelné.

NA SNÍMKY Z VÝŠE ZMÍNĚNÝCH FILMŮ SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Zavří­t reklamu