Nejznámější huliči marihuany: Barack Obama i Oprah Winfrey

Miley si dá "brčko" ráda.
Zdroj: Instagram
George W. Bush sice trávu na rovinu nepřiznal, ale z jeho výpovědi je to všem jasnéMiley si dá "brčko" ráda.Komik Bill Maher je pravidelným konzumentem marihuanyNejbohatší moderátorka světa Oprah by si klidně zahulila, kdyby ji teď někdo pozval+ 6 fotek+ 7 fotek

Myslíte si, že marihuanu kouří jen teenageři? Možná budete překvapeni, které slavně světové celebrity této zelené rostlince podlehly.

Petra Járková
Petra Járková06. 03. 2019 14:00

Myslíte si, že marihuanu kouří jenom studenti, co chtějí machrovat před svými spolužáky, nebo podivíni? Možná vás to překvapí, ale trávu kouří nebo kouřili i opravdu hodně mocní lidé. A jak se zdá, nijak jim to v kariéře neuškodilo. Někteří totiž šéfovali Americe, jiní se topí v milionech nebo prodávají alba jako na běžícím pásu.

Barack Obama

Bývalý prezident USA, šéf americké armády a jedna z nejvlivnějších osob na celé planetě. V Oválné pracovně Bílého domu už sice nešlukuje, ale bývaly doby, kdy si dopřával marihuanu docela pravidelně a existuje z toho i fotografie.

„Když jsem byl mladý, častokrát jsem inhaloval. O to ostatně šlo.­“

Oprah Winfrey

Oprah je asi nejbohatší černošská televizní moderátorka, která už měla tolik peněz, že si mohla dovolit spustit svůj vlastní televizní kanál. Pravidelně se také řadí do žebříčku nejvlivnějších lidí podle časopisu Time.

„Naposledy jsem kouřila trávu v roce 1982, ale klidně si můžeme dát. Prý je dneska lepší než v té době.“

Bill Clinton

I další bývalý americký prezident pravidelně kouřil marihuanu, zejména v době studií na vysoké škole. Nechtěl to ale moc přiznat, ačkoli jsou z toho fotografie.

„Jednou nebo dvakrát jsem s marihuanou experimentoval.“

Jay-Z

Známý rapper, který má na svém kontě mnoho cen Grammy, se už nevěnuje jenom hudbě, ale má také agenturu na zastupování sportovců, dělá do módy, marketingu nebo rození dětí s Beyoncé.

„Písničku Izzo bych nikdy nedokončil, kdybych nekouřil trávu.“

John Kerry

Bývalý ministr zahraničí USA snažící se zabránit Sýrii v používání zbraní hromadného ničení. Předtím byl senátorem, mezi nimiž patřil mezi nejbohatší. Na otázku, zda někdy v minulosti kouřil marihuanu, odpověděl stručně: „Ano.“

George Soros

Možná ho neznáte, ale tenhle pán má na účtu zhruba 20 miliard dolarů. Je to velký byznysmen, který je v žebříčku Forbes jako sedmý nejbohatší Američan, ale své peníze používá i na dobro a na dobročinné účely už věnoval 8 miliard dolarů.

„Marihuanu jsem párkrát ochutnal a bavilo mě to, ale nestal se z toho zvyk a neměl jsem ji už spoustu let.“

Bill Maher

Jde o slavného komika, který má v televizi několik pořadů a v jednom debatuje dokonce o politice a sociálních problémech. Zve si tam velké osobnosti, měl tam i prezidenta Obamu. Za svou kariéru byl nominován na 22 cen Emmy.

„Nikdy jsem nedělal žádné tajemství z toho, že jsem zkusil marihuanu… Asi padesát tisíckrát.“

Bill Gates

Založil Microsoft, vymyslel Windows, které dneska všichni používají, a patří mezi nejbohatší lidi na planetě Zemi.

„S drogami mám své zkušenosti, ale mou nejoblíbenější byla marihuana.“

George W. Bush

Osm let byl prezidentem USA, začal pár válek a spousta lidí ho neměla příliš v lásce. Není ovšem pochyb o tom, jak mocný byl.

„Nebudu odpovídat na otázky ohledně marihuany. Víte proč? Nechci, aby nějaké malé dítě vědělo, co všechno jsem zkusil.“

George Clooney

Velmi respektovaný herec, který se věnuje nejen politice, ale dává i peníze na charitu, vlastní dokonce kavárnu, kde se prodává lékařská marihuana.

„Rozhodně to tam mám rád.“

Nástupkyně Dády Patrasové o vztazích: Klukům jsem se nelíbila, nosila jsem krunýř, říká Karolina Neuvirthová Gudasová

Nástupkyně Dády Patrasové o vztazích: Klukům jsem se nelíbila, nosila jsem krunýř, říká Karolina Neuvirthová Gudasová

Související články

Další články