Nejlepší legendy staré Prahy: Loupežníci číhali v centru, přízraky řádily v hostinci Na Bělohradě

Na Kampě prý dodnes žijí pohádkové bytosti.
Zdroj: Facebook
Myslíkova ulice vznikla už za vlády Karla IV.Na Kampě prý dodnes žijí pohádkové bytosti.Praha je protkána nejrůznějšími tajemstvími.Na Čertovce se to tajemnými bytostmi vždy jen hemžilo.+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Domy zdobí nábřeží Vltavy až od roku 1903. Do té doby to rozhodně nebylo lukrativní místo. Nacházely se tam mlýny a jircháři u vody zpracovávali surové kůže. Kromě toho tam pravidelně vyrážely strašit vážené občany přízraky, o kterých se vypráví dodnes.

Petra Járková
Petra Járková 19. června 2019

Začněme centrem města. Uprostřed něj leží důležitá Myslíkova ulice, která vznikla už za vlády Karla IV. se založením Nového Města v roce 1348. Tehdy se nacházela nedaleko osady Zderaz a dalších drobných usedlostí. Dnes ulicí projíždějí tramvaje a je plná obchodů a turistů.

V místech, kde do ní ústí Vojtěšská ulice, se v 19. století vyskytoval starý kamenný dvůr s oblíbeným hostincem Na Bělohradě.  Byl tak oblíbený, že se do něj chodili bavit lidé ze všech koutů Prahy. Zábava tam však vždy trvala jen do půlnoci.

Devět křížů je lokalita u obce Lesní Hluboká v okrese Brno-venkov, na silnici II/602, nedaleko exitu 168 dálnice D1. Lokalita dostala název podle devíti křížů, podle pověsti vztyčených na místě, kde v 16. století došlo k masakru svatebního průvodu. Na místě mělo být 9 obětí, na jejichž památku byly kříže vztyčeny.
Mohlo by Vás zajímat:

Jeden z největších svatebních masakrů se stal u Devíti křížů na D1. Mohou přízraky mrtvých za vysokou nehodovost?

Ve dvanáct totiž do hostince přicházeli černí loupežníci. Byly to postavy neviditelné, ale velmi útočné. Ten, kdo zůstal v krčmě po půlnoci, skončil zle. Dosvědčila to stařenka, která sedávala v koutě a strašidla si jí nevšimla.

Jednalo se prý o sedm pánů v černých pláštích a kloboucích. Oči jim svítily jako černé uhlíky, černé dlouhé vousy zježené a jinak vypadali jako mrtvoly. Podle dávné pověsti šlo o zjevy, které měly Na Bělohrad právo.

PODÍVEJTE SE NA STRAŠIDELNÁ MÍSTA V PRAZE:

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články