Fit a krásnátestovánísoutěže

Nejlepší legendy staré Prahy: Loupežníci číhali v centru, přízraky řádily v hostinci Na Bělohradě

Thumbnail # Nejlepší legendy staré Prahy: Loupežníci číhali v centru, přízraky řádily v hostinci Na Bělohradě

Zdroj:Facebook

Domy zdobí nábřeží Vltavy až od roku 1903. Do té doby to rozhodně nebylo lukrativní místo. Nacházely se tam mlýny a jircháři u vody zpracovávali surové kůže. Kromě toho tam pravidelně vyrážely strašit vážené občany přízraky, o kterých se vypráví dodnes.

Petra Járková 19. června 2019

Začněme centrem města. Uprostřed něj leží důležitá Myslíkova ulice, která vznikla už za vlády Karla IV. se založením Nového Města v roce 1348. Tehdy se nacházela nedaleko osady Zderaz a dalších drobných usedlostí. Dnes ulicí projíždějí tramvaje a je plná obchodů a turistů.

V místech, kde do ní ústí Vojtěšská ulice, se v 19. století vyskytoval starý kamenný dvůr s oblíbeným hostincem Na Bělohradě.  Byl tak oblíbený, že se do něj chodili bavit lidé ze všech koutů Prahy. Zábava tam však vždy trvala jen do půlnoci.

Thumbnail # Jeden z největších svatebních masakrů se stal u Devíti křížů na D1. Mohou přízraky mrtvých za vysokou nehodovost?
Mohlo by Vás zajímat:

Jeden z největších svatebních masakrů se stal u Devíti křížů na D1. Mohou přízraky mrtvých za vysokou nehodovost?

Ve dvanáct totiž do hostince přicházeli černí loupežníci. Byly to postavy neviditelné, ale velmi útočné. Ten, kdo zůstal v krčmě po půlnoci, skončil zle. Dosvědčila to stařenka, která sedávala v koutě a strašidla si jí nevšimla.

Jednalo se prý o sedm pánů v černých pláštích a kloboucích. Oči jim svítily jako černé uhlíky, černé dlouhé vousy zježené a jinak vypadali jako mrtvoly. Podle dávné pověsti šlo o zjevy, které měly Na Bělohrad právo.

PODÍVEJTE SE NA STRAŠIDELNÁ MÍSTA V PRAZE:

Podobné články

Zavří­t reklamu