Fit a krásnátestovánísoutěže

Vzácné historické fotografie: Rodina na Měsíci, poprava špiona i sebevražda

Zdroj:archiv Extra

+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Od vynálezu černobílé fotografie uběhla už pěkná řádka let, během kterých došlo k celé řadě významných událostí. Pojďte se podívat na slavné, úsměvné, zábavné, ale i smutné či neuvěřitelné fotografie, které pořídili lidé v té době.

Pavel Dvořák 28. ledna 2019

Čeká vás poprava špiona, rodinná fotka na Měsíci nebo třeba mrtvola krásné sebevražedkyně. O emotivní okamžiky rozhodně nebudete mít nouzi.

Například v roce 1889 byla slavnostně odhalena pařížská socha Svobody, v roce 1912 se potopil Titanic a v roce 1972 přistálo Apollo 16 na Měsíci.

V dnešním článku vám přinášíme několik historických fotografií, které byly buď pořízeny přímo při výše zmiňovaných (a dalších podobně zajímavých) příležitostech, nebo s nimi nějak souvisí.

Thumbnail # 13 tipů od „profíka“ na luxusní fotky z dovolené
Mohlo by Vás zajímat:

13 tipů od „profíka“ na luxusní fotky z dovolené

Mimo jiné uvidíte snímek mladíka, který 5. června 1989 v Pekingu zastavil kolonu osmnácti tanků odjíždějících z náměstí Nebeského klidu, či rodinnou fotografii, kterou astronaut Charles Duke zanechal na povrchu Měsíce.

Samostatnou zmínku si jistě zaslouží také snímek mrtvého těla třiadvacetileté Evelyn McHale. Ta 1. května 1947 spáchala sebevraždu skokem z vyhlídkové plošiny Empire State Building právě ve chvíli, kdy kolem procházel student fotografie Richard Wiles.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu