Fit a krásnátestovánísoutěže

Koralína a svět za tajnými dveřmi: Prostředí je laděno do šedé, aby připomínalo nudu, sníh byl vyroben z lepidla a jedlé sody

Thumbnail # Koralína a svět za tajnými dveřmi: Prostředí je laděno do šedé, aby připomínalo nudu, sníh byl vyroben z lepidla a jedlé sody

Zdroj:TV Nova

Dobrodružný příběh Koralína a svět za tajnými dveřmi je temnou pohádkou, která připomíná Alenku v říši divů. Svět za zrcadlem se zrodil v hlavě jednoho z nejlepších autorů sci-fi současnosti Neila Gaimana.

Petra Járková 27. března 2020

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavá puberťačka, která se musí z velkoměsta přestěhovat na samotu do chátrajícího domu. Navíc na ni rodiče nemají čas a jediný stejně starý kluk je Wybie, otravný protiva. Asi by se brzy ukousala nudou, kdyby v jedné z místností neobjevila tajné dveře a za nimi překvapení. Alternativní svět, který je na první pohled velmi podobný tomu reálnému, ale už na druhý úplně jiný a lepší.

Zajímavá časová data

Natáčení trvalo neuvěřitelných 18 měsíců a předcházely mu dva roky příprav. Na 74 vteřinách filmu pracovalo více jak 300 lidí celý týden. Jednu loutku Koralíny vyrábělo 10 lidí 3–4 měsíce. Loutka Koralíny existuje ve 28 různých verzích. V příběhu měla 9 různých kostýmů, z nichž každý byl vyrobený alespoň v 6 kopiích. Hlavní loutka měřila okolo 25 cm.

Vyrobený sníh

Všechny loutky jsou vyrobeny ze silikonu a pěnového latexu, uvnitř jsou ze železa. Sníh byl ve filmu vytvořen z lepidla a jedlé sody.

Šedá barva

Pozadí světa, ve kterém Koralína žije, je laděné do šedé, aby připomínalo nudu a jednotvárnost. Oproti tomu lidé, kteří v něm žijí, mají živé barvy, což má poukazovat na to, že jsou to právě lidé, kdo dávají životu účel, nikoliv prostředí. Naopak pozadí světa za tajemnými dveřmi je barevné, aby dítě přilákalo, ale loutky vytvořené knoflíkovou čarodějnicí (otec, Hubík, pan Bobinsky) jsou zbarvené šedě, protože ve finále nejsou nic jiného než prach.

Koralína

Shodou okolností byla pro soundtrack k filmu do dívčího sboru  vybrána dívka, která se také jmenuje Koralína. Další zajímavostí je, že pohádková Koralína je levačka a původně měl být film hraný a hrát ji měla Dakota Fanning.

Thumbnail # Animovaný film Zataženo, občas trakaře: Vydělal spoustu peněz, na jeho základě vznikly počítačové hry
Mohlo by Vás zajímat:

Animovaný film Zataženo, občas trakaře: Vydělal spoustu peněz, na jeho základě vznikly počítačové hry

Čeho si tvůrci nevšimli

Když Wybie utíká před Koralínou, dívka po něm hází obě své boty. Ale v další scéně po něm hodí další botu, i když by správně už žádnou mít neměla.

Inspirace Švankmajerem

Film je inspirovaný Švankmajerovým snímkem Něco z Alenky (1988). Oba snímky jsou točeny pomocí techniky stop-motion, využívají loutky a jsou ovlivněny Carrollovým dílem „Alenka v říši divů“.

NA SNÍMKY Z FILMU KORALÍNA A SVĚT ZA TAJNÝMI DVEŘMI SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

NA RODINNOU POHÁDKU KORALÍNA A SVĚT ZA TAJNÝMI DVEŘMI SE PODÍVEJTE DNES VEČER OD 20 HODIN NA NOVA CINEMA

Podobné články

Zavří­t reklamu