Kovbojský klobouk a tvrdý rap: Kontroverzní umělec a velký přítel Eminema Yelawolf dnes večer vystupuje v Praze

Yelawolf, vlastním jménem Michael Wayne Atha, je americký rapper, textař a skladatel, který se narodil 30. prosince 1979.
Zdroj: Wikimedia Commons/Abby Gillardi CC BY
Yelawolf, vlastním jménem Michael Wayne Atha, je americký rapper, textař a skladatel, který se narodil 30. prosince 1979.Yelawolf, vlastním jménem Michael Wayne Atha, je americký rapper, textař a skladatel, který se narodil 30. prosince 1979.Yelawolf, vlastním jménem Michael Wayne Atha, je americký rapper, textař a skladatel, který se narodil 30. prosince 1979.Yelawolf, vlastním jménem Michael Wayne Atha, je americký rapper, textař a skladatel, který se narodil 30. prosince 1979.+ 5 fotek+ 6 fotek

Dnes večer vystoupí v Praze umělec, který nemá ve světě obdoby. Míchá totiž hip-hop s country, rockem i metalem. Pochází z Alabamy a říká si ghetto cowboy Yelawolf. Rozhodně se o něm dá říci, že patří mezi nejkontroverznější umělce dnešní doby.

Petra Járková
Petra Járková 9. března 2020

Americký rapper, textař a skladatel, Michael Wayne Atha, se narodil 30. prosince 1979. Pochází z města Gadsden ležícího ve státě Alabama a kariéru mu pomohla nastartovat roku 2005 televizní show The Road to Stardom with Missy Elliott.

Vlastní značka whisky

V minulém roce toho stihl raper Yelawolf opravdu dost, kromě své vlastní značky whisky Creek Water poslal do světa hned dvě alba. První vzniklo tradičně na velkém Eminemově vydavatelství a druhé na vlastním nezávislém labelu Slumerican Records. Obě tato alba představí v pražském klubu Roxy 9. března 2020.

Úplně se usadit by byla nuda, vždy jsem chtěl pokoušet žánrové hranice i své fanoušky. Proto zase nechávám vše za sebou a vydávám pod svou vlastní značkou,“ prozradil týpek, který je známý také pod přezdívkou Catfish Billy.

Bastardi je český film režiséra Petra Šíchy natočený podle námětu Tomáše Magnuska.
Mohlo by Vás zajímat:

Film Bastardi: Přiznané znásilnění známé české herečky, astronomický honorář pro Rytmuse

Přátelství s Eminemem

Jeho tělo zdobí tolik tetování, že byste je spočítali jen stěží. Ve své oldschoolové tvorbě míchá hip-hop s country, rockem i metalem. Svou první desku vydal v roce 2005. Mezi rapovou elitu se dostal o několik let později díky singlu Pop the Trunk z průlomového mixtapu Trunk Muzik 0-60. Ten vyšel na labelu vedeném Eminemem, který si mladšího rappera vzal pod svá křídla a společně odjeli několik turné a vydali i úspěšný singl Best Friends s více než sto padesáti miliony přehrání na YouTube.

„Shady je úžasný, vydávat u něj je pro mě čest. Dává mi spoustu prostoru a nechává mě dělat, co je pro mě přirozené. Je to dobrý člověk a všechny kolem podporuje,“ prozradil o letité spolupráci s Eminemem Yelawolf .

NA RAPERA YELAWOLFA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články