Uznávaný filmový hudební skladatel Hans Zimmer míří do Česka: Na velkolepou show se můžete těšit v únoru

Nové koncertní turné "The World of Hanse Zimmer - Symphony Celebration" je triumfální ukázkou tvorby jednoho z nejuznávanějších filmových hudebních skladatelů všech dob.
Zdroj: Frank Embacher Photographie
Nové koncertní turné Nové koncertní turné Nové koncertní turné Nové koncertní turné + 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Nové koncertní turné "The World of Hanse Zimmer - Symphony Celebration" je triumfální ukázkou tvorby jednoho z nejuznávanějších filmových hudebních skladatelů všech dob. Jde o unikátní turné, které se uskuteční za účasti předních hudebníků a dlouholetých kolegů i spolupracovníků samotného Zimmera.

Petra Járková
Petra Járková 18. listopadu 2019

Držitel Oscara míří do Brna

Držitel Oscara, Grammy i Zlatého glóbu Hans Zimmer je dramaturgem a hudebním režisérem celé show. Dirigentskou taktovku Hans Zimmer svěřil proslulému dirigentovi a dlouholetému spolupracovníkovi Gavinu Greenawayovi, který je podle slov Hanse Zimmera mnohem lepším dirigentem než on sám. Symfonický orchestr pod jeho vedením bezpochyby přinese celé show intenzitu a stane se z ní nezapomenutelný zážitek.

Vyprodané haly

Světové turné „The World of Hanse Zimmer“ se nyní úspěšně představuje v mnoha vyprodaných halách v Evropě i na dalších kontinentech. Mezi účinkujícími, které Hans Zimmer osobně vybral a požádal o spolupráci, je mnoho známých jmen hudebního světa. Jedná se například o fenomenální Lisu Gerrard, jejíž mystický hlas diváci jistě znají z Oscary i Glóby ověnčeného filmu Gladiátor. Dále Tina Guo, violoncellistka, která hrála nádherná sóla ve skladbách k filmům Počátek, Lví král nebo Wonder Women. Nebo Pedro Eustache, jehož brilantní flétna zní ve filmech Piráti z Karibiku a Kung Fu Panda.

Mydy Rabycad je česká hudební skupina z Prahy vzniklá v roce 2012. Hraje fúzi electroswingu a dalších stylů elektronické hudby, kterou sama nazývá glamtronic.
Mohlo by Vás zajímat:

Velkolepá listopadová show: Mydy Rabycad pokřtí své nové album, které analyzuje dnešní dobu sociálních sítí

Elektronika a symfonický orchestr

Na rozdíl od turné „Hans Zimmer Live“, které se soustřeďuje na kapelu Hanse Zimmera a obsahuje tak především skladby nesoucí se v duchu elektroniky, se v rámci turné „The World of Hanse Zimmer“ představí filmové skladby speciálně upravené pro velký symfonický orchestr. Hans Zimmer strávil přípravami téměř rok, svá nejlepší díla překomponoval tak, aby co nejlépe vyzněla právě s velkým živým orchestrem doplněným o mnoho sólistů a zpěváků. Fanoušci se mohou těšit na skladby z filmů Lví král, Gladiátor, Piráti z Karibiku, Poslední samuraj, Temný rytíř, Pearl Harbor, Počátek, Interstelar a další.

Velkolepá show

Velkou novinkou budou také videosekvence z konkrétních filmů na velkoplošných obrazovkách. Ty ostatně vybíral také samotný Hans Zimmer podle toho, jak pro něj byly důležité při tvorbě samotné filmové hudby. Koncertní show přijíždí do Brna již v 15. února 2020.

NA VELKOLEPÉHO UMĚLCE HANSE ZIMMERA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články