Koncert Queen Symphonic: Spojení rockového bandu a symfonického orchestru

Koncert Queen Symphonic: Spojení rockového bandu a symfonického orchestru
Zdroj: JVS group
Freddie Mercury, rodným jménem Farrokh Bulsara byl britský zpěvák, člen rockové skupiny Queen a skladatel.Je považován za jednoho z nejvýznamnějších zpěváků v historii, proslulý byl také svým obrovským charizmatem a extravagantností při vystupování.Jeho smrt byla zapříčiněna zápalem plic (komplikace při AIDS).Narodil se jako Farrokh Bulsara ve Stone Town na východoafrickém ostrově Zanzibar. Jeho rodiče Bomi Bulsara a Jer Bulsara byli Pársové z indického státu Gudžarát; otec Bomi působil na Zanzibaru v britské koloniální správě jako soudní úředník.+ 6 fotek+ 7 fotek

V dubnu příštího roku se v Praze uskuteční světová show nazvaná Queen Symphonic: A Rock Band & Orchestra Experience. Jedinečné spojení symfonického orchestru a živé rockové skupiny předvede nejznámější hity ikonické britské skupiny Queen.

Petra Járková
Petra Járková 21. listopadu 2019

Desítky hudebníků na pódiu

Na představení se podílel samotný kytarista Queen – Brian May. Fanoušci se mohou těšit na hity jako I Want it All, We Are The Champions, Bohemian Rhapsody a další v podání několika desítek hudebníků na pódiu.

Koncert Queen Symphonic: Spojení rockového bandu a symfonického orchestruJVS group

Symfonický orchestr a rocková skupina

Hudební show, při které na fanoušky čeká spojení velkého symfonického orchestru a rockové skupiny, viděly již miliony fanoušků po celém světě – v Japonsku, Francii, Novém Zélandu, Austrálii, Koreji, Velké Británii, Itálii nebo Kanadě. V samotném Spojeném království má show za sebou letní turné s více než třiceti zastávkami pro 150 000 diváků.

Bylo mu dvacet, když se stal řádným studentem školy, to vše uprostřed rušných šedesátých let. Londýn se stal samozvanou Mekkou kultury pro mladé a on sám si pro svůj život nemohl vybrat město více vzrušující.
Mohlo by Vás zajímat:

Freddie Mercury by se dnes dožil 73 let: Připomeňte si jeho divoký život i osudové lásky

„Na fanoušky čeká skvělé vystoupení nejlepších zpěváků londýnského West Endu, rockové kapely a velkého symfonického orchestru. Všichni zavzpomínají na slavné písně skupiny Queen a hlavně jejího legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho,“ řekla Květa Havelková za pořádající agenturu JVS Group.

Vytvořeno pro BBC

Celá show byla vytvořena slavnou BBC a obsahuje všechny zásadní hity skupiny. Celkem se na pódiu představí čtyři nejlepší zpěváci slavného britského muzikálu a mnoho dalších hudebníků.

Pocta legendární skupině

Skupina Queen v čele s legendárním zpěvákem Freddiem Mercurym patří mezi nejzásadnější hudební uskupení historie populární hudby. Díky celosvětovým hitům i neopakovatelnému vystupování frontmana skupiny se Queen zaryli hluboko do srdcí svých fanoušků. Odkaz kapely následovaly tisíce fanoušků i muzikantů po celém světě. Hudební počin Queen Symphonic: A Rock Band & Orchestra Experience vzdává hold slavným muzikantům a dává fanouškům možnost vychutnat si jejich oblíbené písně v unikátním spojení rockového bandu s velkým symfonickým orchestrem.

NA SNÍMKY FREDDIEHO MERCURYHO SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Miluška Voborníková (73) o celoživotní lásce s Petrem Spáleným, čtyřleté vnučce a urputných fanoušcích

Miluška Voborníková (73) o celoživotní lásce s Petrem Spáleným, čtyřleté vnučce a urputných fanoušcích

Další články