Fit a krásnátestovánísoutěže

Krásná pleť v zimě: Jak si připravit peeling pro všechny typy pleti

Zdroj:Pleva.cz

+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Peeling je u žen velmi oblíbený, protože nastartuje regenerační procesy v pokožce, obnovuje ji a dělá ji viditelně jasnější a hladší. Oblíbily si ho zejména ty s unavenou či zašedlou pletí, s nestejným a nejednotným zbarvením pleti nebo oloupanou pokožkou po opalování. Jak si ale připravit peeling přímo na míru podle typu pleti?

Lucie Trávníčková 5. února 2019

Domácí peeling je složený vždy ze dvou základních ingrediencí. První tvoří olejová složka a druhou složka hrubší, která pomůže s odstraněním odumřelých částeček kůže. Tyto základní ingredience si samozřejmě můžete obohatit o pár kapek toho či několik lžiček onoho. Oblíbené jsou bylinky, jako je třeba levandule, esenciální oleje a jiné, ale princip je v zásadě stejný. Domácí peeling byste měla namíchat bez velkého nákupu a přemýšlení.

Začínáme míchat

Jako první, olejovou složku můžete použít mandlový olej, jojobový olej, olej z hroznových semen, kokosový olej nebo klasický olivový olej, ale jako základ vám také může skvěle posloužit med. Oleje se občas až nadměrně obávají lidé s mastnou pletí – sice k tomu není žádný pádný důvod, ale v případě takových obav můžete olej nahradit jogurtem nebo měkkým tvarohem. Jako druhou, drsnější složku, která pomáhá čistit, můžete použít mletou kávu nebo najemno mleté ovesné vločky. Dobře vám poslouží i cukr krupice nebo jemnější třtinový cukr.

Níže uvedeme několik konkrétních kombinací vhodných pro peeling, ale konečné složení je samozřejmě na vás. A pokud se vám bude zdát výsledná konzistence příliš řídká, tuhá či suchá, stačí přidat druhou složku a poměr vyrovnat.

Thumbnail # Barvy na vlasy způsobují rakovinu: Jedno balení obsahuje až 5000 karcinogenů
Mohlo by Vás zajímat:

Barvy na vlasy způsobují rakovinu: Jedno balení obsahuje až 5000 karcinogenů

Jogurtový peeling

hustý bílý jogurt
jemný třtinový cukr
1 lžička hustšího medu

Jogurt a třtinový cukr smíchejte v poměru zhruba 1:1, přidejte med, dobře promíchejte a můžete peeling nanést na obličej.

Kávový peeling s kokosovým olejem

kokosový olej
mletá káva (klidně i lógr z šálku či french pressu)

Ingredience smíchejte v poměru zhruba 1:1 a rozetřete po celém obličeji i těle. Kávový peeling je vhodný pro pleť na obličeji i pokožku celého těla. Jedná se o oblíbený peeling žen v období těhotenství a po porodu, kdy se pokožka těla roztahuje a smršťuje neuvěřitelnou rychlostí.

Kávový peeling pro pokročilé

2 lžičky mleté kávy
2 lžičky jemných ovesných vloček
2 lžičky mléka
1 lžička mandlového oleje
3 lžičky hustšího medu
vaječný bílek

Vaječný bílek si vidličkou lehce vyšlehejte, až se začne tvořit pěna (jde pak lépe nanášet). Poté k bílku přidejte mléko, med a olej, smíchejte dohromady a poté přidejte kávu a vločky a znovu pečlivě promíchejte.

Tvarohový peeling

tvaroh
cukr krupice nebo jemný třtinový cukr
1 lžička hustšího medu

Tvaroh s cukrem smíchejte v poměru zhruba 1:1, přidejte med, důkladně promíchejte a aplikujte na obličej. Můžete jej klidně nechat 10 minut působit i jako jednoduchou pleťovou masku.

Osvěžující cukrový peeling s medem

2 – 3 lžíce jemného třtinového cukru
1 lžíce olivového oleje
1 lžíce medu
šťáva z citronu

Med rozmíchejte s citronovou šťávou a olivovým olejem. Poté postupně přidávejte cukr, podle toho, jak chcete mít peeling hustý. Pleť bude skvěle vypadat a nádherně vonět.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu