Fit a krásnáTestováníSoutěže

Markovi Ebenovi je dnes 62 let: Manželku mu uvrhla mrtvice v šestadvaceti letech na invalidní vozík

Markovi Ebenovi je dnes 62 let: Manželku mu uvrhla mrtvice v šestadvaceti letech na invalidní vozík
Zdroj: Profimedia
+ 4 fotky+ 5 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Poté, co Markéta upadla po mozkové příhodě před 33 lety do kómatu, nikdo jí nedával sebemenší šanci na přežití. Zabojovala a i když ochrnula na polovinu těla, nevzdala se. Velkou oporou jí byl Marek Eben, který v té době ukázal svůj obrovský charakter a srdce.

Petra Járková 18. prosince 2019

Herečce Markétě Fišerové bylo 26 let, Markovi Ebenovi o dva roky víc, když jeho ženu zasáhla náhlá mozková příhoda. Upoutala ji na invalidní vozík. Přesto se oba tragickému osudu postavili čelem a hrdě. Oblíbený moderátor nejen taneční show StarDance, ale i skvělý muzikant prozradil, jak se oba s velmi komplikovanou situací smiřovali.

Těžké začátky

„Překonat začátky na vozíčku je velmi těžké. Když poprvé na vozíčku vyjedete ven, je to skutečně těžké a nikdo vám to neusnadní… Moje žena se s tím ale nemaže, k tomu svému handicapu přistoupila, jakože tak to je, ta situace je teď jiná a nemá cenu přemýšlet nad tím, kdyby jiná nebyla. A málokdo to takhle dokáže, nevím, jestli bych to zvládl přijmout jako ona,“ popsal Marek Eben v pořadu Všechnopárty.

Smíření s osudem

„Když se to stalo, teď moje žena je známá z televize, mě znají lidé z televize, a když jsme poprvé vyjeli ven s vozíčkem, tak to bylo jako cirkus Humberto, takovou pozornost jsme měli. Ale když s ním vyjedete popáté, už vám to tak nepřijde, když s ním vyjedete popadesáté, tak se to dá velmi slušně vydržet, a když s ním vyjedete popětitisící, tak už ani nevíte, že ten vozík vezete,“ smál se Marek Eben při vzpomínkách na začátky, kdy se musel společně se svou manželkou poprat s krutým osudem.

Seznamte se s vozíčkářem, který provandroval půlku světa a spí pod širákem
Mohlo by Vás zajímat:

Seznamte se s vozíčkářem, který provandroval půlku světa a spí pod širákem

Hádky v manželství

Ovšem že by manželství bylo vždy idylické a bez hádek, tomu tak není. „Poprvé jsme se pohádali už v nemocnici na ARO, Markéta nemohla moc mluvit, protože měla tracheotomii, a já potřeboval zjistit, co by chtěla… Myslel jsem, že časopis nebo něco takového. Ne… Náušnice,“ dodal Marek Eben, který s manželkou Markétou první rok po tragédii strávili po špitálech skoro celý. Nejdříve na ARO, následně na rehabilitacích, později v rehabilitačním ústavu.

NA FOTKY MARKA EBENA A JEHO MANŽELKY SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články