Neuvěřitelná proměna bezdomovce, která obletěla svět. Nyní mu říkají George Clooney

I obyčejná návštěva kadeřníka může pohnout osudem.
Zdroj: La Salvajería/Bbc.com
I obyčejná návštěva kadeřníka může značně pohnout osudem. Jose Antonio (55), dnes už bývalý bezdomovec z Mallorky, by o tom mohl vyprávět.Na ulici žil 25 let. Tato doba poznamenala jeho vzhled i duši. „S depresí jsem v podstatě ztratil zájem o život i o to, jak vypadám. Měl jsem zdravotní problémy, na které jsem kašlal,“ citoval ho deník Metro.Jednoho však dostal nabídku od kadeřnického salónu La Salvajería na ostříhání a proměnu zevnějšku. Místní zaměstnanci ho dobře znali, neboť nedaleko hlídal parkoviště.Jeho proměnu vzali od základů. Nejprve zastřihli dlouhé zvlněné vlasy a neudržované vousy.+ 6 fotek+ 7 fotek

Pochybujete, zda má vaše zaměstnání hlubší smysl? Možná ano, jen si ho neuvědomujete. Měnit životy totiž mohou i kadeřníci a kadeřnice, jak dokazuje tato šokující proměna španělského bezdomovce.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 22. března 2017

A to nejen vizuální. Jose Antonio (55), který žil 25 let na ulici, díky novému vzhledu našel bydlení. A ve městě Palma na něj volají „Georgi Clooney!“.

Jeho život získal rytmus po návštěvě luxusního kadeřnického salonu La Salvajería. Ten mu nabídl úpravu zevnějšku z dlouhodobé známosti – Jose hlídal nedaleké parkoviště.

Do kadeřnictví vstoupil jako bezdomovec… a vyšel z něj jako hollywoodská star.

Independent.co.uk

Vlasy i vousy šly z velké části dolů. Antoniovi zůstala delší jen patka. A vousy, zastřižené pod bradou do jedné linie.

Kadeřnice jim dokonce vrátila barvu, což Španělovi ubralo aspoň deset let.

„Ach, bože! Já se nepoznávám!“ vysoukal ze sebe Jose, když se poprvé uviděl v zrcadle. Jen stěží přitom zadržoval slzy.

„To je ohromné! To jsem já!“

Na otázku, jestli cítí emoce, odpověděl: „Trochu. Abych byl upřímný, tak jo, cítím!“

Metro.co.uk

„Nikdo mě nepozná! Já nejsem Jose Antonio!“ dodal s humorem.

Měl i neměl pravdu. Zatímco okolí činilo potíž ho v hipsterské bradce a outfitu poznat, George Clooneyho v něm viděl každý.

O to víc, když se teď pyšní stříbrnými vlasy. Video bylo natočené před 18 měsíci. Na sociálních sítích se objevilo až nyní. Mezitím Antonio shodil bradku a našel si pokoj ve sdílených prostorách. Podle majitele salonu Salvy Garcii dostal finanční injekci od anonymní společnosti.

„Není to jen změna vzhledu. Změnilo to můj život,“ dodal Antonio.

Nyní doufá, že mu proměna pomůže najít práci. A ženu.

„S depresí jsem v podstatě ztratil zájem o život i o to, jak vypadám. Měl jsem zdravotní problémy, na které jsem kašlal,“ citoval ho deník Metro. „Nový vzhled mi pomohl vypořádat se s tím, jak jsem se cítil uvnitř. Mělo to mnoho praktických důsledků.“

Ačkoliv si stále přivydělává jako hlídač parkoviště, na své okolí působí daleko lépe. Jeden místní se ho dokonce zeptal: „Kde máš Ferrari, kámo?“

Zdroj: Metro / The Sun

Škola líčení: Jak si správně upravit obočí? Vizážistka Diana vám ukáže, jak ho vytvarovat během pár minut

Další články