Osobitá umělkyně Julia Chochola: S Prahou se rozloučila netradiční oslavou životního jubilea a nyní se bude věnovat už jen projektům v zahraničí

23. září 2018
Julie Chochola/Facebook
Julie Chochola/Facebook

Tři výstavy na třech místech tři dny před třicátými narozeninami! Osobitá umělkyně Julia Chochola 20. září nejen nekonvenčně v předstihu oslavila životní jubileum, ale především se na delší čas symbolicky rozloučila s Českou republikou, aby se mohla naplno věnovat svým projektům v zahraničí.

Tři souběžné výstavy v hotelu The Emerald, Julia Chochola gallery a ve Vnitroblocku jsou tak v Praze v dohledné době poslední možností vidět ucelenou přehlídku pozoruhodné tvorby Julie Chocholy.

K nápadu obsáhnout Prahu, celý její centrum, mít ji na jeden den, u toho slavit a na chvíli říct čau mě inspiroval Aj Wej-wej. Po tom, co mu čínské úřady vrátily možnost cestovat, udělal velkej homecoming v New Yorku – čtyři výstavy! Od tý doby jsem to měla v hlavě a teď se naskytla ideální příležitost na možná home-leaving, ale spíš bych tomu řekla home-hugging,“ vysvětluje Julia Chochola a dodává: „Chci si to prostě užít, obsáhnout veškerý ‚spektra‘ tvorby i stylů vernisáží, udělat všechno a udělat to naráz. Víc neumím, víc nepotřebuju, těším se na lidi, na celej ten proces i den.“

Trojici tematicky i koncepčně naprosto odlišně pojatých výstav Julie 20. září zahájila třemi stylovými vernisážemi. Exkluzivně laděná v hotelu The Emerald, kde jsou k vidění malby na starou japonskou techniku yakisugi, s charakteristickou černou strukturou a zlatou barvou za hudebního doprovodu violoncellistky. Julia Chochola gallery na Janáčkově nábřeží nabízí příjemné přátelské prostředí. Vernisáž výstavy v holešovickém Vnitroblocku s kresbami a kaligrafiemi Julie Chocholy je otevřená všem, kdo se rádi baví. Výstava potrvá na všech třech místech do konce října.