Parfém, který vám pomůže zhubnout: přivítejte Prends-Moi!

Prends-Moi slibuje, že zatočí se záchvatovým přejídáním.
Zdroj: Telegraph.co.uk

Hubnout s úsměvem? Je to neuvěřitelné, ale jde to. Nebo to alespoň slibuje Joyce Musy, tvůrce parfému Prends-Moi od značky Veld’s. Právě tato vůně má svým složením potlačit chuť k jídlu a uvolnit hormony štěstí.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 24. 02. 2016 14:46

Pikantní směsi bergamotu, mandarinky, šeříku a ylang ylang lze podlehnout snadno. Zvlášť po zjištění, že potlačí chutě. A pomůže tak shodit kila.

Nejde o levný marketingový tah. Účinky parfému si nechal Musy ověřit v Centru pro biologický výzkum a kožní experimentaci. Vědci potvrdili, že vůně účinkuje dle principů aromaterapie a „neurokosmetiky“.

Do experimentu zapojili ženy mezi 18 a 75 lety. Ty měly po dobu 28 dní aplikovat vůni na tělo.

Celkem 75 % z nich uvedlo, že parfém snížil jejich potřebu svačit. To není všechno – 70 % účastnic pokusu bylo dokonce přesvědčeno, že vůně změnila jejich stravovací návyky.

S přejídáním v záchvatu je amen

Prends-Moi obsahuje látky, které navozují pocity duševní pohody a spouští uvolňování endorfinů, hormonů štěstí. Zmenšují také potřebu jíst v emociálně vypjatých momentech.

„Prends-Moi vysílá příjemné signály přes neuropřenašeče do hipokampu, ,pachového mozku‘, a okamžitě tak navodí pocit duševní pohody, zmírní stres, zvýší spokojenost, sníží potřebu přejídání se a aktivuje hubnoucí mechanismy vůně,“ vysvětlil serveru The Telegraph tvůrce parfému a bývalý model Joyce Musy.

Co je na tom nelepší, že jeden 100ml flakon z obchodu The Fragrance Shop vyjde v přepočtu zhruba na 520 korun. A to je v porovnání s tím, co si účtují výživoví poradci, skoro za hubičku.

Obchodní ředitel uvedené prodejny Adam Anderson prohlásil, že Prends-Moi spustil vlnu nadšení i mezi členy personálu. „Ještě než jsem schválil naskladnění vůně, několik lidí z [našeho] personálu vzorky otestovalo. Byli nadšení, že je mohli vyzkoušet v praxi – a všichni byli s výsledky spokojení!

Zamilovali jsme se do nich a zjistili jsme, že naši zákazníci také. Teď máme na vůni čekací listinu, která čítá více než 6 000 lidí.“

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články