Pět let po „načasované“ smrti Anny Vejvodové: Herečkou se stala až jako seniorka, Troška ji objevil v metru

Anna Vejvodová byla česká herečka, kterou objevil pro role do Kameňáku a Babovřesk Zdeněk Troška.
Zdroj: Youtube
Anna Vejvodová byla česká herečka, kterou objevil pro role do Kameňáku a Babovřesk Zdeněk Troška.Anna Vejvodová byla česká herečka, kterou objevil pro role do Kameňáku a Babovřesk Zdeněk Troška.Anna Vejvodová byla česká herečka, kterou objevil pro role do Kameňáku a Babovřesk Zdeněk Troška.Anna Vejvodová byla česká herečka, kterou objevil pro role do Kameňáku a Babovřesk Zdeněk Troška.+ 2 fotky+ 3 fotky

Anna Vejvodová byla původním povoláním učitelka. Herečkou se stala až v pokročilém věku, a to díky Zdeňku Troškovi a naprosté náhodě. Kde ji režisér lidových komedií, který je znám tím, že do nich rád obsazuje neherce, objevil?

Petra Járková
Petra Járková 2. listopadu 2019

Jako herečka se Anna Vejvodová proslavila až coby seniorka, a to díky režiséru Zdeňku Troškovi, který ji obsadil do svých komedií Kameňák a Babovřesky.

Žádost o autogram v metru

V roce 2003 Zdeněk Troška vyhlásil konkurzy na různé role do své komedie Kameňák. Annu Vejvodovou potkal v pražském metru. Seniorka jej požádala o autogram, dali se do řeči, slovo dalo slovo, a režisér jí nabídl roli babky Kropáčkové.

Stará Kropáčková

Kameňáku 2 si Anna Vejvodová zahrála dokonce jednu z hlavních rolí. V postsynchronech ji nadabovala Eva Jiroušková.

Babovřesky

Roli stoleté Trůdy Anně Vejvodové Zdeněk Troška svěřil i v komedii Babovřesky.

Kameňák je česká filmová komedie Zdeňka Trošky z roku 2003. Jde o první film z filmové tetralogie z let 2003 až 2013. Hlavní hrdinové seriálu Kameňák jsou Josef „Pepa“ Novák, Vilma Nováková, Josef „Pepíček“ Novák Jr., stará Kropáčková a Uzlíček.
Mohlo by Vás zajímat:

Troškův Kameňák: Je opravdu režisérovým nejslabším filmem? Co si myslí diváci?

Přežila svého syna

Anna Vejvodová byla čtvrt století vdovou. Přežila i jednoho ze svých čtyř synů. Konec života strávila v pečovatelském domově pro seniory v Praze 6, kde zemřela 2. listopadu 2014. Bylo jí 88 let.

Načasovaná smrt

Z času její smrti však až mrazí. Jako by si ji „naplánovala“. V sobotu večer, kdy zemřela, dávali v televizi Kameňák 4 a přesně na konci filmu naposledy vydechla.

NA BÁBU KROPÁČKOVOU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Miluška Voborníková (73) o celoživotní lásce s Petrem Spáleným, čtyřleté vnučce a urputných fanoušcích

Miluška Voborníková (73) o celoživotní lásce s Petrem Spáleným, čtyřleté vnučce a urputných fanoušcích

Další články