Speciál: Hubněte s námiTestovánísoutěže

Před 118 lety se narodil král dětských srdcí Walt Disney: Mickey Mouse měl jeho vlastní hlas

Před 118 lety se narodil král dětských srdcí Walt Disney: Mickey Mouse měl jeho vlastní hlas
Zdroj: Wikipedia
+ 3 fotky+ 4 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Muž, který ve své době silně ovlivnil zábavní průmysl, se jmenoval Walter Elias Disney. Byl to americký filmový producent, režisér, scenárista, dabér, animátor, podnikatel i filantrop. Společnost, kterou založil, se jmenuje The Walt Disney Company a její roční obrat je přes 35 miliard dolarů.

Petra Járková 5. prosince 2019

Walt Disney je známý jako filmový producent a bavič. Zároveň však také jako inovátor animovaného filmu a zábavních parků. Společně se zaměstnanci společnosti vytvořil řadu světově známých postaviček včetně Mickey Mouse, kterému Disney propůjčil i vlastní hlas.

Ocenění

Vyhrál 26 Oscarů z 59 nominací. Také obdržel sedm ocenění Emmy. Po něm pojmenované zábavní parky můžeme najít ve Spojených státech amerických (Disneyland, Walt Disney World Resort), v Japonsku (Tokyo Disney Resort), Francii (Disneyland Paris) a Číně (Hong Kong Disneyland).

Nejslavnější postavička

Jeho nejznámější postavičkou je bezesporu Mickey Mouse. Poté, co ztratil práva na králíka Oswalda, potřeboval vymyslet novou postavičku, která by ho nahradila. Napadla ho myš, protože jednu vlastnil jako domácího mazlíčka v době, kdy pracoval pro Kansas City studio.

Továrna na animované filmové hrdiny: Kde se vzal Nemo, Úžasňákovi nebo Příšerky s.r.o.?
Mohlo by Vás zajímat:

Továrna na animované filmové hrdiny: Kde se vzal Nemo, Úžasňákovi nebo Příšerky s.r.o.?

Hlas samotného Disneyho

Ub Iwerks přepracoval Waltovy náčrty tak, aby byly lépe animovatelné. Hlas i osobnost Mickeyho ztvárnil samotný Disney až do roku 1946. Myš se původně měla jmenovat Mortimer, později ji ale Lillian Disneyová přejmenovala na Mickey Mouse (myšák Mickey), protože původní jméno se k myšákovi podle ní nehodilo. Mortimer s brooklynským přízvukem se později stal hlavní rivalem Mickeyho v boji o Minnie Mouse.

Němý film

První krátkometrážní animovaný film s Mickeyem se jmenoval Plane Crazy a byl, stejně jako všechny jeho předešlé filmy, němý. Po neúspěšném hledání distributora pro Plane Crazy a následující druhý film, The Gallopin‘ Gaucho, vytvořil Walt animaci pojmenovanou Parník Willie, která byla již se zvukem. Nová animovaná osobnost brzy zastínila i kocoura Felixe a stala se světově nejpopulárnější postavičkou.

NA FOTKY WALTA DISNEYHO SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články