Rathovy šance jsou nízké: Podle sázkových kanceláří vyhraje volby do Senátu Paroubek, Fischer nebo Čunek

16. srpna 2018
archiv
archiv

Nejen nedávné prezidentské volby byly lákavým předmětem sázek. Sázkové kanceláře začínají vypisovat kurzy i pro nadcházející volby do Senátu. Například podle sázkové kanceláře Maxi-Tip mají největší šanci na výhru v jednotlivých obvodech Pavel Fischer, Jiří Drahoš, Jiří Čunek nebo třeba Jiří Paroubek.

Sázkaři si mohou zvolit nejen kandidáta na výhru ve volbách. Kanceláře vypisují i speciální sázky, jako je například volební účast v daném obvodu a podobně. V některých obvodech se zdá být tip na budoucího senátora jasný – například v pražském volebním obvodu č. 17 je s kurzem 1,15 pro kancelář Maxi-Tip jasným favoritem voleb Pavel Fischer, s kurzem 1,05 pak Jiří Čunek ve Vsetíně.

Vyrovnanější souboj dle odhadů Maxi-Tipu čeká kandidáty v Litoměřicích, kde je mezi kurzem prvních dvou pánů rozdíl pouhých 0,8 bodu. V tomto obvodu se uchází o senátorské křeslo mimo jiné i David Rath, kterého ale Maxi-Tip s kurzem 10,00 neřadí mezi pravděpodobné vítěze.

Ještě těsnější odhady na výsledek panují v Ostravě. Bývalý premiér Jiří Paroubek zde nemá vítězství nijak jisté, ostrý souboj o první místo svede s Leopoldem Sulovským, prvním Čechem, který vystoupil na Mount Everest. Ten obhajuje vítězství z voleb v roce 2012 a usiluje tak o druhý mandát. Je však důležité zmínit, že s blížící se předvolební kampaní se budou odhady nadále vyvíjet a s tím se budou měnit také vypsané kurzy u sázkových kanceláří.

Z posledních zkušeností víme, že jsou pro naše klienty sázky na volební výsledky velmi atraktivní. Snažíme se vypisovat různé varianty sázek a nabízet tak co nejvíce možností. Při prezidentských volbách v lednu 2018 se osvědčily tipy ‚kdo s koho‘, čtvrtina všech sázek směřovala na tyto duely. Souboje mezi jednotlivými kandidáty tak budeme vypisovat také pro nadcházející volby do Senátu,“ vypočítává možnosti sázení u Maxi-Tipu předseda představenstva Karel Kabrna.

O Maxi-Tipu

Sázková kancelář Maxi-Tip byla založena v roce 1998 bývalými daviscupovými reprezentanty v Přerově v čele s tenistou Jiřím Novákem. Později firmu vlastnil bývalý ministr spravedlnosti Jiří Novák, aby byla v roce 2012 koupena skupinou investorů, pokerových hráčů, sázkařů a bookmakerů. V současnosti ve společnosti vlastní největší podíl rodina investora Karla Kabrny přes firmu Power Bet.

Sázková kancelář Maxi-Tip je schopna přijímat sázky v jednotkách milionů korun a věnuje se též sponzoringu oblíbených i méně známých sportů, jako je malá kopaná. V roce 2017 získala od ministerstva financí licenci na provozování on-line sportovního sázení. Mezi její akcionáře patří mj. jeden z nejlepších českých hráčů pokeru Vojtěch Růžička nebo vietnamský byznysmen Luong Phung Nguyen. S pokerem Maxi-Tip pojí i jméno Leona Tsoukernika, majitele rozvadovského Kings Casina a pokerového profesionála, který patří k pravidelným sázkařům u kanceláře.