Režisérka Eva Toulová o novém filmu Casting na lásku: Nejdisciplinovanějším hercem byl Igor Bareš, neměla jsem mu co zakázat

Co všechno musí absolvovat a proč každé její rande končí fiaskem? O tom je nová česká komedie Casting na lásku režisérky Evy Toulové, která se právě natáčí.
Zdroj: Daniela Hlasová
Co všechno musí absolvovat a proč každé její rande končí fiaskem? O tom je nová česká komedie Casting na lásku režisérky Evy Toulové, která se právě natáčí. Co všechno musí absolvovat a proč každé její rande končí fiaskem? O tom je nová česká komedie Casting na lásku režisérky Evy Toulové, která se právě natáčí. Co všechno musí absolvovat a proč každé její rande končí fiaskem? O tom je nová česká komedie Casting na lásku režisérky Evy Toulové, která se právě natáčí. Co všechno musí absolvovat a proč každé její rande končí fiaskem? O tom je nová česká komedie Casting na lásku režisérky Evy Toulové, která se právě natáčí. + 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Casting na lásku je český celovečerní film režisérky Evy Toulové, který by měl mít premiéru v tomto roce. Ústřední postavou romantické komedie je neúspěšná herečka Stela Nebeská, která s blížící se čtyřicítkou zjišťuje, že díru do světa už asi neudělá. Detaily o filmu i hercích vám prozradí v následujícím rozhovoru sama režisérka filmu.

Petra Járková
Petra Járková 13. ledna 2020

O čem váš nový film Casting na lásku bude?

Ústřední postavou seriálu je neúspěšná herečka, která s blížící se čtyřicítkou ztrácí angažmá v divadle, kde dosud hrála vedlejší nevýznamné role. Po dobu aktivní kariéry se nechtěla vázat, to se však se ztrátou angažmá a „tikajícími“ biologickými hodinami mění. Proto se skrze moderní aplikace snaží seznamovat, ale co schůzka, to výstřední nápadník a každé rande končí fiaskem.

Na jaké herce se v novém filmu můžeme těšit?

Ústřední roli hraje Terezka Petrášková a v dalších rolích se můžete těšit na herce jako Igor Bareš, Martin Sitta, Václav Vydra, Lukáš Langmajer, Milan Šteindler, Valerie Zawadská, Zdeněk Maryška, Jan Řezníček, Jitka Sedláčková, Lukáš Latiňák a mladý talent Vojtěch Babišta.

Jak natáčení probíhalo?

Natáčení jsem si nesmírně užila. Máme báječného producenta Páju Mědílka, kterému záleželo v první řadě na tom, aby byl film co nejlepší a pak až na rozpočtu. Určitě se to na tom dost podepsalo.

Evo, jak jste se dostala k filmařině a vůbec režisérské profesi?

Po vystudování malby na střední škole jsem se hlásila na FAMU na režii, kam mě přijali a prakticky od té doby pořád točím.

Co všechno musí absolvovat a proč každé její rande končí fiaskem? O tom je nová česká komedie Casting na lásku režisérky Evy Toulové, která se právě natáčí.
Mohlo by Vás zajímat:

Nový český film Casting na lásku: Jak je komplikované najít si v dnešní době normálního chlapa?

Točíte filmy, seriály, reklamy i klipy. Který projekt vám zatím přirostl k srdci nejvíce?

Na to nedokážu odpovědět. Každý projekt mi přinesl nové zkušenosti, přátele, zážitky. Ale nejvíc jsem si asi užila celovečerní dokument Camino na kolečkách, který jsme měli v kinech v roce 2017. Kromě natáčení jsem se pořádně prošla Španělskem – konkrétně 640 km pěšky – a během cesty, která mě zcela změnila, jsem si uvědomila spoustu věcí. V současné době natáčím se stejným štábem polohraný dokument Pěšky bez hranic o moderním poutnictví, který si rovněž procházím pěšky po svých.

Který herec či herečka vás překvapil?

Aktuálně Igor Bareš, se kterým jsem točila Casting na lásku. Byl tak vynikající, že jsem mu neměla režijně skoro co dodávat. A když se pak ve střižně koukáte na záběry s ním, tak jsou prostě všechny skvělé! Je to pan herec s velkým P. A samozřejmě Terezka Petrášková – ta mi vždycky chce splnit režijní pokyny, a to i ve věcech, ze kterých má fóbii, a to už se dneska málokdy vidí.

Jak odpočíváte, když nestojíte za a před kamerou?

Přiznám se, že mám ráda svoji práci, která mi dělá radost, takže dost pracuji a jsem tak trochu workoholik. Od Camina na kolečkách, kde jsme ušli 640 km Španělskem, jsem si oblíbila pěší chůzi, takže ráda chodím na procházky přírodou. Snažím se hodně času věnovat blízkým, na Moravu jezdím ke své rodině poměrně často.

NA SNÍMKY Z NATÁČENÍ FILMU CASTING NA LÁSKU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články