Rocker Petr Janda slaví 77. narozeniny: Jeho život zasáhlo několik úmrtí i drsné nevěry

Petr Janda si prošel v životě mnoha příkořími
Zdroj: Česká televize
Petr Janda se svojí poslední manželkou AlicíPetr Janda si prošel v životě mnoha příkořímiJanda si ze sebe umí udělat legraciPetr Janda s rodinou o Vánocích+ 6 fotek+ 7 fotek

Hvězda legendární skupiny Olympic Petr Janda má za sebou bouřlivý život. Ne vždy ale šťastný. Během něj už přišel o mnoho blízkých lidí, zažil nevěru od milované manželky i rozbroje v kapele. Jaké životní tragédie má tahle hudební legenda za sebou?

Petra Járková
Petra Járková 02. 05. 2019 08:00

Sebevražda klávesáka

V roce 1987 v květnu spáchal za ne zcela vyjasněných okolností sebevraždu klávesista a jeden ze zakladatelů Olympiku Miroslav Berka. Janda byl jeho smrtí pochopitelně zdrcen. Na veřejnost ale prosákly zprávy, že se beztak chystal nešťastného, na hazardních hrách závislého klávesáka z kapely vyhodit.

Smrt první manželky

Janda už v několika rozhovorech přiznal, že byl vždycky proutník. Jeho nadměrnou náklonnost k ženám zastavila až krutá diagnóza, kterou vyřkli na konci osmdesátých let lékaři jeho ženě Janě. Při běžné preventivní prohlídce u ní objevili rakovinu vaječníků. Nemoc měla rychlý průběh a Jana zemřela v roce 1991.

Zemřel mu syn

Další neštěstí v rodině Petra Jandy na sebe bohužel nenechalo dlouho čekat. Jeho synu Petrovi (†35) diagnostikovali zhoubný nádor na mozku. Petr se svou chorobou statečně bojoval jedenáct let a v roce 2001 jí podlehl.

Nevěrná manželka

Tolik bolesti Jandu naprosto zdrtilo. Dcera Marta odjela po smrti maminky do Německa a on zůstal na všechno sám. Dlouho trvalo než se opět začal ukazovat na veřejnosti. Rozptýlení našel až u mladé Martiny, se kterou zplodil dceru Elišku. Vztah ale začal skřípat a jeho naprostým koncem byla nevěra Martiny. Petr ji tehdy nachytal in flagranti v jejich pražském bytě. Tehdy prý dokonce ve vzteku vlepil své ženě facku. Jeho poslední manželka Alice rockerovi porodila dvě dcery Anežku a Rozárku.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články