Zpěvačka Eva Pilarová slaví 80. narozeniny: Žárlivý exmanžel tvrdil, že má syna s Matuškou, pak emigroval

9. srpna 2019
Profimedia.cz
Profimedia.cz

Eva Pilarová se narodila 9. srpna 1939 jako Eva Bojanovská v Brně do rodiny krejčího a švadleny. Hudbu milovala již od mládí, kdy se učila hrát na klavír a chodila do sboru. Po maturitě se rozhodla pro studium operního zpěvu na JAMU. V té době poznala svého prvního manžela, kontrabasistu Milana Pilara, který jí vlastně změnil život.

První manžel

Pilar Evu pod záminkou, že musí do Prahy, přivedl na konkurz do divadla Semafor pořádaný Jiřím Suchým a Jiřím Šlitrem. Pilarová, ačkoliv měla silný brněnský přízvuk, uspěla, stala se členkou souboru a hvězdná kariéra na sebe nenechala dlouho čekat. Jenže Milan na ni začal žárlit.

Propíraný syn

Zpěvačka porodila syna, ale ani to ji nezastavilo ve vystupování s Karlem Štědrým či Waldemarem Matuškou. V té době se jí kvůli úspěchu Pilar rozhodl podrazit – nevrátil se ze zájezdu orchestru do západního Německa a Eva se tak dostala do hledáčku policie. S manželem, který dokonce tvrdil, že syn není jeho, ale Matušky, se nakonec na dálku rozvedla.

Úspěch

Nicméně úspěchy Eva slavila dál. Zazářila s Karlem Gottem v hudebním filmu Kdyby tisíc klarinetů, vrátila se do Semaforu a lidé ji zbožňovali. Dala se dohromady s kytaristou a skladatelem Pavlem Sedláčkem, s nímž zažila nepříjemné chvíle kvůli koupi automobilu. Ten si Sedláček pořídil v západním Berlíně a oba je za to po nějaké době zatkla policie. Pavel dostal osmnáct měsíců nepodmíněně a Eva roční podmínku kvůli tomu, že koupila padesát dolarů. Sedláčka si zpěvačka nikdy nevzala. Bylo mu totiž doporučeno, aby neprovokoval sňatkem s hvězdou. A tak přišla jiná láska.

Druhý manžel

V Semaforu potkala zpěváka Jaromíra Mayera, za něhož se nakonec provdala. Jenže Mayer se prokázal jako další muž, který vedle sebe nesnese úspěšnější ženu. Zhruba rok po svatbě došlo k rozvodu. Štěstí nakonec našla u podstatně mladšího tanečníka Jana Kolomazníka, jehož ženou se stala v roce 1984. Jan při ní stál v nejtěžších chvílích, kdy jí diagnostikovali zhoubný nádor. Zpěvačka chodila na ozařování a hrozilo jí, že přijde o hlas. Nakonec nad nemocí zvítězila, a to i díky manželovi, který se o ni velmi staral.

NA ZPĚVAČKU EVU PILAROVOU SE PODÍVEJTE V GALERII:

Zavří­t reklamu