Monika Absolonová slaví 43. narozeniny: Dokonalá kuchařka a velká kamarádka Karla Gotta

Monika Absolonová je česká především muzikálová zpěvačka, herečka a moderátorka pořadu Taxík.
Zdroj: Instagram
Monika Absolonová je česká především muzikálová zpěvačka, herečka a moderátorka pořadu Taxík.Monika Absolonová je česká především muzikálová zpěvačka, herečka a moderátorka pořadu Taxík.Monika Absolonová je česká především muzikálová zpěvačka, herečka a moderátorka pořadu Taxík.Monika Absolonová je česká především muzikálová zpěvačka, herečka a moderátorka pořadu Taxík.+ 6 fotek+ 7 fotek

Maminka dvou synů a také jedna z našich nejoblíbenějších a nejtalentovanějších zpěvaček slaví narozeniny. Kromě toho, že si užívá rodiny, neváhá se při speciálních příležitostech vrátit na pódium a rozdávat českým posluchačům radost. Co jste možná nevěděli o životě této muzikálové divy?

Petra Járková
Petra Járková 27. září 2019

Začátek pěvecké kariéry

Svou pěveckou kariéru odstartovala již v sedmi letech, kdy začala zpívat v Kühnově dětském sboru. Počátkem 90. let chodila na hodiny zpěvu k Lídě Nopové a od roku 1996 k Eduardu Klezlovi. V roce 1993 vydala své první CD s názvem Monika.

Muzikálová kariéra

Moničiným prvním velkým muzikálem byl Dracula. Dále hrála v muzikálu Krysař od Daniela Landy a divadelních verzích muzikálů Rebelové a Noc na Karlštejně. Do titulních rolí byla obsazena i v muzikálech Michala Davida v Divadle Broadway – Kleopatra, Tři mušketýři, Angelika. Objevila se také v činohře i ve filmu. Menší role si zahrála ve Zdivočelé zemi, Kameňáku 2 a Kameňáku 3. Dále hrála hlavní roli v muzikálu Mary Poppins a roli Inéz v muzikálu Zorro. V roce 2014 si zahrála další hlavní roli, a to v muzikálu Antoinetta – královna Francie, který uvedlo Divadlo Hybernia. Nesmíme zapomenout ani na muzikál Evita, kde Absolonová opět excelovala.

Zákaz dabování

Až na jednu výjimku všichni čeští dabéři a dabérky své role v pohádce Ledové království namluvili i nazpívali. O Elsu se podělily Andrea Elsnerová mluveným slovem a Monika Absolonová zpěvem. Společnost Disney totiž schvaluje dabéry ve svých filmech a Moniku schválila pouze pro zpěv.

Netvor

V českém znění v roli Robovy asistentky ve filmu Netvor slyšíme hlas Moniky Absolonové, ta se zde poprvé setkala s dabingem.

Věčně usměvavého režiséra lidé milují. Filmovým kritikům ale leží hluboko v žaludcích
Mohlo by Vás zajímat:

Lidový režisér Zdeněk Troška slaví 66 let. Připomeňme si jeho nejslavnější filmy

Kouzlení

Scéna, kdy čarodějnice Monika Absolonová v pohádce Princezna ze mlejna sebere knížepánovi pomocí kouzel paruku, byla natočena tak, že knížepán měl na paruce uvázaný vlasec, kterým mu filmaři strhli paruku.

Přátelství s Gottem

Už dlouhá léta zpěvačka kamarádí s Karlem Gottem a jeho manželkou Ivanou. Dveře na Bertramku jsou pro ni tedy vždy otevřené. Kromě toho, že našeho Zlatého slavíka často navštěvuje, peče mu i buchty a před Vánoci svou legendární vánočku, po které se prý Kája vždy pěkně oblizuje.

NA MONIKU ABSOLONOVOU SE PODÍVEJTE V GALERII:

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články