TestováníSoutěže

Sci-fi film Stroj času: Kostým Morloka vážil deset kilo a v nose měl zabudovanou kameru

Sci-fi film Stroj času: Kostým Morloka vážil deset kilo a v nose měl zabudovanou kameru
Zdroj: Česká televize
+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Stroj času je americký film z roku 2002 natočený podle románu H. G. Wellse. Film natočil Simon Wells, pravnuk tohoto známého spisovatele. Vypráví o vědci a vynálezci Alexandru Hartdegenovi, který je pevně rozhodnut dokázat, že cestování časem je možné. Je touto myšlenkou doslova posedlý...

Petra Járková 1. října 2019

Stroj času

Alexander Hartdegen je vědec, který žije na konci 19. století v New Yorku. Je zamilován do své dívky Emmy. Jednoho dne ale dojde k neštěstí, milenecký pár je při návštěvě parku přepaden a Emma zastřelena. Alexander se proto rozhodne pro postavení stroje času a odvrácení této události. Přestože se mu po čtyřech letech usilovné práce podaří ho sestrojit a zajistit, aby k neštěstí nedošlo, Emma stejně zahyne.

Morlokové

Morlokův řev je ve skutečnosti řev býka a jeho kostým vážil deset kilo. Navrhoval jej Stan Winston, který za svoji práci získal již čtyři Oscary. V nose kostýmu Morloka byla kamera a herci uvnitř se orientovali pomocí černobílého obrazu z ní promítaného v brýlích uvnitř kostýmu.

Neohrožený Guy Pearce

Guy Pearce většinu kaskadérských úloh dělal sám a byl zklamán, když mu to nebylo umožněno pokaždé. Byl navíc tak důsledný, že kdyby se vzalo audio z jedné scény a překrylo se s videem z té samé, ale znovu natočené, bylo by perfektně synchronizované.

Výměna režiséra

Simon Wells byl po 18 dnech natáčení vyměněn za jiného režiséra, údajně kvůli „extrémnímu vyčerpání“. Po dvou týdnech odpočinku se Wells zase vrátil do svého režisérského křesla a pokračovalo se s ním.

Strážci Galaxie: Režisér filmu se živil natáčením filmů pro dospělé, pak prorazil v seriózní branži
Mohlo by Vás zajímat:

Strážci Galaxie: Režisér filmu se živil natáčením filmů pro dospělé, pak prorazil v seriózní branži

Vzorce z 20. století

Pro věrohodnost byl na popsání Alexandrových tabulí najat opravdový fyzik. Vzorce byly sice v pořádku, ale mnoho jich pochází až z 20. století.

Špatný čas

Když šel David Filby na začátku filmu do přízemí, za Alexandrem na hodinách, které míjel, bylo 15 hodin. Když ale dorazí za Alexandrem a ten se ho ptá, kolik je hodin, Filby mu odpoví, že bude pět hodin.

Zmizelá krev

Ve scéně, kdy se Alexandr pere ve stroji času s Über-morlokem, teče Alexandrovi po pár tvrdých úderech o stroj z pusy krev. Jenže poté, co se Über-morloka zbaví a odhodí zbytky rukou které ho škrtí, má pouze jeden pramínek krve na pravém spánku a pusu má úplně čistou a bez krve.

NA SNÍMKY Z FILMU STROJ ČASU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

TIP REDAKCE: NA STROJ ČASU SE MŮŽETE PODÍVAT DNES OD 20 HODIN NA NOVA CINEMA

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články