Slavní a jejich bezgenderová výchova: Čí děti si mohou vybrat, zda chtějí být chlapci nebo děvčaty?

18. dubna 2019
Profimedia
Profimedia

Hlavně, aby to bylo genderově vyrovnané – chrlí se na vás ze všech stran. Není divu, tento problém hýbe i Hollywoodem, kde se k němu některé celebrity postavily po svém a jejich děti si mohou vybrat, zda chtějí být chlapečky, nebo holčičkami.

Zpěvačka Pink sama působí spíš jako muž a neskrývá, že se tak dlouhou dobu i cítila. Proto byla nadšená, když se její dcera Willow vyjádřila, že si jednou vezme za ženu africkou dívku.

Známý je i případ dcery Angeliny Jolie a Brada Pitta, která rodiče už na základní škole požádala, že se necítí jako žena, aby ji oslovovali Johne.

No a třešničkou na dortu jsou páry, které dávají na podporu genderové vyváženosti svým dětem jména naopak. Herečka Blake Lively je například matkou dcery, která se jmenuje James a takový Mark Zuckerberg má doma August.

Zpěvačka Adele má syna Angela, kterého nedávno přivedla do Disneylandu oblečeného v kostýmu princezny Anny. A vůbec neřešila, že si někdo mohl myslet, že je blázen. On sám přece ví nejlíp, co má rád.

Herec Adam Brody má holčičku Arlo. Jak sám říká, chce tak prolomit genderové tradice.

V Čechách je svou alternativní výchovou známá modelka Helena Houdová, která své „vlčí děti“ nechává tak nějak souznít se světem a přírodou.

Zavří­t reklamu