Stop pocení nohou jednou provždy. Jaké babské rady skutečně pomáhají?

5. července 2018
Pixabay.com
Pixabay.com

„Táto, ty ses zul.“ Nezapomenutelná hláška, která všechny pobaví, na rozdíl od vašich páchnoucích nohou. Pokud musíte do společnosti a vaše nohy vydávají silný odér, přečtěte si pár našich jednoduchých rad, jak zápachu předejít. Pak se budete klidně moct i zout!

1. Dětský pudr

Venku je k padnutí a vy musíte kvůli práci nosit uzavřené boty? Tak si do nich nasypejte trochu dětského pudru.  Nebudou se vám tolik potit nohy a navíc budou krásně vonět.

 

2. Šalvěj a rozmarýn proti dlouhotrvající plísni

Pokud vás zápach nohou trápí, aniž byste se zpotili, může za to pravděpodobně plíseň, která se vám na nohou utvořila. Šalvějovo-rozmarýnová koupel vám pomůže. Obě byliny spolehlivě působí proti plísním.

3. Koupel v epsomské soli

Zázračná epsomská sůl ulevím vašim nohám. Absolvovali jste náročnou túru, dorazili jste celí zpocení a máte obavy zout své toxické boty? Udělejte si teplou koupel z epsomské soli. Ta neutralizuje zápach a zároveň uleví vašim unaveným chodidlům.

 

4. Černý čaj

Pokud zrovna nemáte po ruce epsomskou sůl, dětský pudr či šalvěj s rozmarýnem, použijte obyčejný černý čaj. Postačí tři sáčky obyčejného černého čaje vylouhované ve vařící vodě. Ve vychladlé vodě své nožky namáčejte.

Zavří­t reklamu