Tato žena zjišťovala, jak bude vypadat po 6 a 8 hodinách spánku. Výsledky jsou působivé

Dvě hodiny spánku navíc mohou udělat opravdu hodně.
Zdroj: Brightside.me
Tato fotografie jasně dokazuje, že nedostatek spánku se negativně podepisuje i na našem vzhledu.Sarah Chalmers v období, kdy spala maximálně 6 hodin.Sarah Chalmers v období, kdy spala 8 i více hodin.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Není žádným tajemstvím, že kvalita spánku má nezanedbatelný dopad na naše zdraví. Kromě toho ale může ovlivnit i náš vzhled. Jak moc? Tato žena vám to názorně ukáže.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 19. září 2016

Sarah Chalmers z Velké Británie se nedávno zúčastnila experimentu, jehož cílem bylo lépe poznat důsledky nedostatečného množství spánku.

Vědci nejprve pomocí obličejového skeneru důkladně analyzovali stav její pokožky. Pak následovala první fáze, během které šestačtyřicetiletá žena spala maximálně čtyři hodiny (od 2:00 do 6:00).

„Necítila jsem se unavená, ale ani odpočatá,“ uvedla Sara. „Každý den kolem tří odpoledne jsem měla zvláštní pocit, něco jako kocovinu.“

Během druhé fáze spala 5,5 až 6 hodin. Po uplynutí přibližně poloviny týdne zjistila, že se snadněji unaví a konzumuje víc sladkostí, které jí dodávají energii. Kromě toho začala mít kožní problémy a byla podrážděná. Lékaři tento vývoj vysvětlili tím, že nedostatek spánku vede k produkci stresového hormonu kortizolu, aktivuje mazové žlázy a v neposlední řadě zastavuje tvorbu užitečných růstových hormonů.

„Vypadala jsem na mnohem víc než na svých 46 let. Měla jsem tmavé kruhy pod očima a moje pleť byla bezvýrazná, s póry tak zvětšenými, že byly vidět už zdálky… Nesnášela jsem svůj odraz v zrcadle,“ zavzpomínala Chalmers.

Konečně třetí fáze obnášela návrat k normálnímu spánkovému režimu (minimálně 8 hodin za noc). Pozitivní výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat – potíže s pokožkou zmizely a úroveň podrážděnosti se citelně snížila.

Zdroj: Bright Side

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články