Teď už nezaspíte. Mladý muž vynalezl budík, který se vypne, až když na něm budete tři vteřiny stát

S odkládáním budíku je konec.
Zdroj: Ruggie.co

Stačí natáhnout ruku a spánek pokračuje. Pro ty, co chronicky zaspávají, je budík vlastně jen takovou formalitou – z postele je nevytáhne. Ruggie by ale jejich mínění měl změnit. Mladík Winson Tam vynalezl budík ve tvaru podložky, která přestane hrát poté, co na ní majitel bude aspoň tři vteřiny stát.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 03. 02. 2016 15:44

Revoluční způsob probouzení vyvinul Tam ve spolupráci s podnikateli z kanadského Vancouveru a čínského Hongkongu. Inspirací byl on sám. „Hodněkrát jsem zaspal. Vím, jaké to je, naštve to. Po ránu je tolik důvodů proti [vstávání], teplá, pohodlná postel, studená podlaha, úžasný sen, který se nám zdál,“ řekl serveru Huffington Post. „Vytvořil jsem Ruggie, abych pomohl sobě a ostatním dostat se snadněji z postele a být produktivnější.“

V podstatě se jedná o dotykovou podložku (40 cm × 60 cm) na baterky se zabudovaným reproduktorem. Pomocí manuálního ovládání si majitel nastaví čas probuzení a zvuk. Podložka přestane hrát po třech vteřinách, co na ní bude stát.

Důvodů, proč si zamilujete Ruggie, je podle tvůrců mnoho. Podložka je potažena hustou paměťovou pěnou, takže studená podlaha od vstávání neodradí. Zařízení se chlubí se LED displejem, což ocení ti, kteří v noci pravidelně cestují na toaletu. Součástí příslušenství je i USB kabel. To umožní přetáhnout si z počítače do budíku oblíbené melodie a zvolit si vyzvánění dle osobního vkusu. V současné době nabízí Ruggie probuzení ptačím zpěvem, šuměním řeky nebo zvonkohrou.

Možná si říkáte, zda revoluční budík dokáže udržet spáče na nohou i po „povinných“ třech vteřinách. Opětovnému padnutí do postele by měly zabránit motivační promluvy, které zazní po vypnutí melodie. Na výběr jich je několik, jednu z nich opatřil mužský hrubý, trochu zvýšený hlas: „Chceš nakopat zadek? No tak, dokážeš to! Udělej to teď a měj báječný den!“

Na vytvoření prototypu Ruggie pracoval Winson Tam osm měsíců. Nyní mu zbývá 29 dní do konce crowdfundingové kampaně na serveru Kickstarter, kde chce vybrat v přepočtu 1 236 000 korun na výrobu budíků. Pokud si Ruggie předplatíte na tomto webu, vyjde vás na 1 460 korun. Po realizaci projektu zdraží na 2 450 korun.

Režisérka Výměny manželek prozradila detaily ze zákulisí i astronomický honorář účinkujících

Režisérka Výměny manželek prozradila detaily ze zákulisí i astronomický honorář účinkujících

Související články

Další články