Tento levný robot je spolehlivější než hospodyně z masa a kostí. A ohlídá vám děti

31. května 2016
Newday.mk
Newday.mk
Témata: Asus, děti, robot, technika

Jmenuje se Zenbo a je to ideální pomocník do každé domácnosti s malými dětmi. Poslechne vás na slovo a nikdy neodmlouvá.

Robot Zenbo, kterého na letošním ročníku veletrhu Computex představila společnost Asus, toho zvládne opravdu hodně. Pohraje si s vašimi potomky, ohlídá váš dům či byt, během vaření vám přečte recept… a tím výčet jeho funkcí teprve začíná!

„Je navržený tak, aby poskytoval pomoc, zábavu i společnost všem členům rodiny. Díky celé řadě schopností, včetně schopnosti samostatného pohybu a porozumění mluveným příkazům, vám může asistovat při spoustě věcí a interakce s ním je snadná a zábavná,“ uvedl generální ředitel Asusu Jonney Shih.

https://www.youtube.com/watch?v=Gz5bWCna5uM

Zenbo vám bude připomínat, že nastal čas vzít si léky nebo jít cvičit. Neustále monitoruje situaci v interiéru, a pokud někdo například upadne, ihned o tom uvědomí zbytek rodiny (prostřednictvím upozornění zaslaných na chytré mobilní telefony).

Dokáže také streamovat filmy či televizní pořady, uskutečňovat videohovory, přistupovat k sociálním sítím, tančit nebo vyprávět pohádky.

Cena této žhavé technické novinky přitom vůbec není vysoká – činí jen 599 amerických dolarů, tedy 14,5 tisíce korun.

Pokud je pro vás Zenbo příliš drahý, zkuste zabavit děti důvtipněji:

Zdroj: MailOnline