Speciál: Hubněte s námiTestovánísoutěže

Tepláky i negližé. Podívejte se na jarní trendy ve dvou minutách!

Tepláky i negližé. Podívejte se na jarní trendy ve dvou minutách!
Zdroj: TheNYTimes.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Podzimní týdne módy bývají jako průzračné křišťálové koule – stačí zhlédnout přehlídky a dostanete skoro přesný obraz jarního a letního sortimentu butiků. A protože podzimnímu maratonu přehlídek v New Yorku, Londýně, Miláně a Paříži odzvonilo, je nejvyšší čas na „opáčko“ trendů. S deníkem The New York Times to zvládnete do dvou minut!

Barbara Lorenzová 8. prosince 2015

 

Co se bude nosit na jaře a v létě? Zjistěte to v méně než dvou minutách!

Trend č. 1: Košilky na ven

Krajka, satén, šifon či hedvábí? Je to jedno. Ale pamatujte na provedení – šaty z takových materiálů musí být něčím exkluzivní. Jinak si vás budou přátelé dobírat, že jste se zapomněla ráno převléknout. Alexander Wang vsadil na důmyslné spojení krajky a saténu na večerní róbě, Dior povznesl průsvitný materiál nečekaným vrstvením. Novodobou femme-fatale ale budete, pokud si pod kalhotový kostým obléknete dráždivou krajku. Famózní spojení ženské křehkosti a dominance předvedl módní dům Givenchy.

TheNYTimes.com

TheNYTimes.com

Trend č. 2: Košilové šaty pro dva

Nejoblíbenější střihem asi zůstanou ty vypasované a mini, jak ale předvedli renomovaní světoví návrháři, vysoká módní společnost akceptuje zejména oversized modely. Oblíbené kostky byly vrženy i tentokrát, pruhy a denim rovněž nezradí.

TheNYTimes.com

TheNYTimes.com

Trend č. 3: Zvědavá ramena

Od hrudníku k ramenům se zvednou oči mužů, pokud tuto část paží odhalíte. Ramena už poněkolikáté okusí teplo jarních paprsků. A není divu – jsou atraktivní, a přesto neokoukaná ani příliš vyzývavá. Tedy pokud neporušíte jednoduché pravidlo: ke krátkým sukním prostřižené rukávy, u maxi šatů klidně odhalené klíční kosti.

TheNYTimes.com

TheNYTimes.com

TheNYTimes.com

Trend č. 4: Prominentní denim

Už ho tu máme zase. Denim je svým materiálem a barvou jedinečnou záležitostí, takže se bez něj neobejdou nositelky zdravého sebevědomí a dobrého vkusu. A na jaře a v létě příštího roku džínovina ještě povýší – bude se nosit v netradičních střizích. Celodenimové outfity zůstávají, průstřihy, sklady, šňůrky, potisky přicházejí. Pokud nechcete šlápnout vedle, volte áčkovou vypasovanou sukni s délkou do půle lýtek.

TheNYTimes.com

TheNYTimes.com

Trend č. 5: Šňůrky, mašle, třásně

Nejednu z nás v dětství fascinovaly šaty latinsko-amerických tanečnic – s rozvlněnými šňůrkami tyto ženy doslova ztělesňovaly sex-appeal. A nyní to vypadá, že si na jaře splníme svůj dívčí sen. Šňůrky a provázky totiž urazí cestu z parketu do ulic, kde se navěsí na sukně a šaty. Pokud si nelibujete v přitahování pozornosti, zvolte halenku s mašlí na krku. Extra dlouhé konce ale nestříhat!

TheNYTimes.com

TheNYTimes.com

Trend č. 6: Světové tepláky

Ale zapomeňte na ty, ke kterým jste si před hodinami tělocviku obouvaly cvičky. To s metalickou, výrazně dekorovanou či žensky střiženou teplákovou soupravou se ukážete jako módní fajnšmekři. Ovšem pozor – teplákový set většinou sám o sobě nefunguje. Povzneste ho na vytříbenou módní záležitost masivním náhrdelníkem nebo kontrastními botami.

TheNYTimes.com

TheNYTimes.com

Trend č. 7: Honosné boty

Odpoutejte se od země! Samozřejmě jen jako – boty se zesílenou podrážkou vám dopřejí nejen nebývalý rozhled, ale i větší atraktivitu. A to ve spojení s pásky, sponami, cvoky i řetízky. Pokud se obáváte, že budou masivní podrážky na nohou těžké, příště zavítejte do obchodů s kvalitnějším sortimentem – najdete v nich odlehčené verze.

TheNYTimes.com

TheNYTimes.com

Trend č. 8: Batůžky přesně do ruky

Jaké? Usnadníme vám to – čím bláznivější, tím lepší. Ve tvaru krabic i krabiček, s křiklavými barvami i chmýřím najednou. Módním guruům to ale pořád přišlo málo, a tak je modelkám vtiskli do ruky. A my tleskáme. Pokud to přijde nudné vám, naložte si na ramena přítele či přítelkyni. Rick Owens zajisté ví, co dělá…

TheNYTimes.com

TheNYTimes.com

TheNYTimes.com

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články