6 věcí, které pravé dámy nikdy nedělají. Patříte mezi ně?

6 věcí, které pravé dámy nikdy nedělají. Patříte mezi ně?
Zdroj: Pixabay

Žádná prvoplánová kráska, muži se na ni však lepí jako vosy na med. Dáma drží svou ženskost pevně v rukou a mění ji v šarm, půvab a podmanivou přitažlivost. Zde je šest charakteristik toho, jak se chová pravá dáma!

Jana Jánská
Jana Jánská 12. 08. 2020 16:10

Krása není vše, charisma, sebevědomí, nadhled a elegance je důležitější. Server Brightside.me definoval šest věcí, které pravé dámy nikdy nedělají, a přidal charakteristiku toho, čím se naopak řídí. Zde je klíč k tomu, jak se stát pravou dámou.

1. Dáma okouzluje svým šarmem, i když je doma

Skutečná dáma dbá o svůj zevnějšek, i když je doma. Proto vždy vypadá tak, že se za ní jediné mužské i ženské očko nezapomene otočit. Působí vyrovnaně a mnohdy má na rtech lehký úsměv. Ovšem ne ten, co něco skrývá. Nejde o to usmívat se za každých okolností, ale vyzařovat spokojenost. Půvab vychází z nitra. Ohánět se jako profesionální vizážistka nestačí.

2. Dáma si váží sama sebe

Půvab a šarm se neslučuje s hrdinstvím. To každá pravá lady ví. Proto ji neuvidíte v kanceláři po pracovní době. Vyčerpat se k smrti kvůli povinnostem nebo potěšení blízkých nikam nevede. Dáma zná svoje hranice. Umí relaxovat, protože jedině tak se může těšit ze života a zůstat vyrovnaná. To je tajemství energie, kterou vyzařuje.

3. Dáma neupadá do sebelítosti...

...a nesvádí věci na osud. Namísto sebelítosti skutečnost přijme a popere se s ní v rámci svých sil co nejlépe. Nepříznivé nástrahy života nebere jako urážku osobnosti, ale příležitost vzít si z nich to nejlepší. S takovýmto postojem už musí být každému jasné, že se neposmívá životním karambolům lidí v jejím okolí. Zdravé sebevědomí jí to nedovolí.

4. Dáma umí přijímat lichotky

V kolektivu žen ji poznáte snadno. Zatímco většina odpoví na pochvalu slovy "ale jdi, vždyť už ty šaty mám několik let" a podobně, dáma poděkuje a usměje se. Móda a krása ji baví, a tak počítá se zvědavými pohledy. Obdivem se ale nikdy nenechá zaslepit.

5. Dáma je vyrovnaná se svým tělem

Někdo se narodil s širokými boky, jiný s nevýrazným pasem. Některé tělesné proporce jsou v naší DNA hluboce zakořeněné a měnit je lze obtížně. Dáma si je toho vědoma, a tak svou přirozenost přijme. A naučí se ji vnímat v pozitivním světle.

Na světě je mnoho dam, jejichž křivky neopisují ty modelkovské. Takové boubelky se ale řídí jednoduchým pravidlem – nesnažit se vejít do požadavků módní společnosti za každou cenu, ale respektovat své míry a nechat je zazářit v decentní kráse.

6. Dámě jsou módní trendy fuk

Nebo alespoň do té míry, že jim nepodřizuje životní styl. Dáma respektuje svou individualitu. Svobodu a osobní spokojenost řadí hodně vysoko. Proto si na sebe nevezme leginy, pokud se v nich necítí sama sebou. Nezvolí na ples mini šaty, když jejím proporcím padne spíš overal. Elegance především – to je její motto.

Zdroj: Bright Side

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Související články

Další články